Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereshet az osztrák rendőrség...

Kereshet az osztrák rendőrség a lakásomon gyorshajtás miatt?

Figyelt kérdés
Pár hónapja költöztem haza Ausztriából, és tudtommal volt egy be nem fizetett gyorshajtási csekkem, amit nem az én postaládámba dobtak be, de később mégis hozzámkerült (hosszú történet), de akkor már rég lejárt a befizetési határidő. Ma szólt a főbérlőm hogy voltak ott a rendőrök és engem kerestek, de nem mondták meg miért, gondolom azt hitték hogy még ott lakom, pedig már rég kijelentkeztem. Nem igazán szeretnék kommunikálni az osztrák rendőrökkel, és tudtommal el is évül a gyorshajtás idővel. Tanácsok, vélemények?
2020. máj. 10. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem évül el a gyorshajtás.

Az osztrák rendőrök nem keresnek Magyarországon, nem jönnek át Magyarországra.. :D

2020. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem jönnek át, de ilyen esetben levelet kéne küldeniük, nem? Vagy tényleg ennyire ostobák hogy nem kérdezik le az adatbázisban a címemet? Tudtommal van az országot közt egyezmény amivel le tudnák kérdezni. Mindenesetre nem szeretnék emiatt külföldre utazni, de valamilyen szinten félek hogy előbb-utóbb utolérnek egy hatalmas bírsággal, ami teszem hozzá jogtalan, mivel az én címemre nem kézbesítettek semmiféle felszólítást. Egyébként már az autó sincs a nevemen elég régóta.
2020. máj. 10. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
DE a főbérlőd igazán megtudhatná állapítani hogy nem osztrákok voltak, hanem magyar rendőrök.
2020. máj. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt egy gyorshajtásod, és nem fizetted be, akkor a bünti nem jogtalan. Van valami összeghatár, ami alatt tényleg ejtik egy idő után, de ha már rendőrök mentek téged keresni, akkor van egy sejtésem, hogy nem ez a helyzet.

2 eset lehetséges:

- vagy korrektül átjelentkeztél Mo-ra, ekkor egy idő után az itteni címedre fog jönni egy levél

- még mindig Ausztriában keresnek, ekkor viszont a helyedben nem nagyon mennék arrafelé, mert bármilyen piszlicsáré ügy miatt megállít a rendőr akkor be fognak vinni

2020. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már börtönben vagy kérdező?
2020. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem, azóta se találtak meg :D egyébként nem a magyar lakásomon kerestek mint ahogy az első két válaszoló hitte, természetesen az osztrák lakásban, ahonnan kijelentkeztem
2021. febr. 13. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!