Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki elmagyarázza hogyan...

Valaki elmagyarázza hogyan kell visszaváltani autóban?

Figyelt kérdés
nos, már rengetegszer voltam vezetni de még nem éreztem rá igazán a visszaváltás technikájára. Amikor hosszu úton vagyok és nem sürgős a lassítás, akkor nincs baj, szép lassan felemelem a lábam a kuplungról és működik, de mikor hirtelen kell lasítani és aztán egyből indulni (pl. Körforgalomnál), akkor sokszor sikerül összehozni egy erős motorféket,vagy mégrosszabb: fulladás. Tudom, hogy ezt nem lehet annyira elmagyarázni, de ha mégis valaki megpróbálná, annak nagyon hálás lennék ! Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, aki meg csak azért ír, hogy közölje mennyire béna az inkább ne írjon . Köszönöm !
2020. máj. 10. 22:07
 1/5 fersk ***** válasza:
A kuplung kezelése ehhez kevés, azt kell begyakorolnod, hogy visszaváltáskor benyomott kuplungnál egy kis "gázfröccs" is kell. A váltó áttétele miatt magasabb motorfordulat tartozik alacsonyabb kerékfordulathoz, így lesznek szinkronban - nincs recsegés,lefulladás.
2020. máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyi a titok, hogy nem szabad leugrani a kuplungról, hanem óvatosan kell felengedni, a fogásponton megtartod egy kicsit, amíg felpörög a motor.

Ha nagyon menő vagy, akkor csinálhatod a gázfröccsös módszerrel, ahogy az #1-es írja.

2020. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud rendesen váltani sem még, majd a T betűvel a feje fölött fog gázfröccsöt adni...

Annyi az egész, hogy figyelj a kocsi tempójára.

Pl mész 50-nel 4-esben, jön a lassítás. Motorfékkel, fékkel lassítasz, amikor a fordulatszám lecsökken kuplungolsz. Lelassítasz arra a sebességre, ahol a motorfék nem fogja már meg, ekkor szépen felengeded kettesben. Azért pedig, hogy lassan kanyarodsz ne izgulj, ezt várják el egy tanulótól.

A lényeg a megfelelő sebesség.

2020. máj. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rossz fokozatba teszed vissza azért csinálja azt.
2020. máj. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Be kell nyomnod a kuplungot, felpörgetni a motort 6500ig, aztán leugrani a kuplungról.

Az életben nem fogsz lefulladni

2020. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!