Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes 190D 2.0 1989 Vélemén...

Mercedes 190D 2.0 1989 Vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lenne egy öreg mercim. Szívó dízel. Szerelőm szerint túl nagy a kartergáz. Olaj beöntőnél, ahogy le tekerem a kupakot bizony gőzölög, és a nívópálcánál is ahogy azt ki húzom. 421eKm van már benne. Viszont nagyon szépen és egyenletesen jár, szépen indul, nem erőlködik. Nagy e a gond? Szerelőm teljes motorfelújítást mondott, de el sem tudom képzelni mire számíthatok, mint anyagilag, mint egyébként. Akik esetleg tapasztaltak az ilyen típusú autókkal ne tartsák magukban a véleményüket,és köszönöm válaszukat! Üdv!
2020. máj. 12. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen és ennyi kilóméter után már bizony mindenféle képpen kellene egy teljes motorfelújítás.
2020. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerelőd nem a te érdekedet fogja nézni, hanem a sajátját.


Ne a kartergázt nézd, hanem hogy mennyi olaj fogy.


De ha fogy is, akkor mennyi az annyi.


Ha nem tervezel vele hosszabb távra, szerintem felesleges több százezerrel gazdagítani egy önző szerelőt.


Kartergáz az, amikor az olajbetöltőn, meg a nívópálca lukán is kipufogófüstöt nyom elég erőteljesen a motor.

De olyankor már az autó mögött is megmaradni nehéz, kéket füstöl, stb.

2020. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 crudy ***** válasza:
A karter gaz az nem kipufogo fust, vagyis elegett uzemanyag hanem pont elegettlen uzemanyag goz, levego kevereke. Es ha tenyleg sok akkor tenyleg kopott a motor. Az is teljesen igaz, hogy ha mar nagyon veszes akkor kipufogon is jon ki kekes fust mert akkor az olajfogyasztas is megnovekszik. A szerelore se mondanam, hogy kapzsi, az o dolga az autok megszerelese es ha sok a kartergaz akkor tenyleg generalozni kell a motort. Ha nem fogy sok olaj akkor ne foglalkozz meg vele de nyilvan idovel majd kell ha meg akarod tartani.
2020. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

"Szerelőm teljes motorfelújítást mondott"


Felejtsd el ezt a szerelőt. Ilyen motort nem újítunk fel. Hengerfejezni, gyűrűzni lehet, de azt is csak módjával és megfelelő szakértelemmel. Ha jót akarsz magadnak és az autónak is, akkor keress egy Mercedes gurut. Nem tudom, hol laksz, de tudom ajánlani Ángyán Károlyt Viszen vagy Csabai Sándort Csömörön. Mindegyik megtalálható mercis Facebook csoportokban, oda is csatlakozhatsz.

2020. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!