Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen dugókulcs készletet...

Milyen dugókulcs készletet vásároljak?

Figyelt kérdés

Otthoni szerelésre szeretnék venni dugókulcs készletet, de nem tudom hogy melyiket vegyem meg. Olcsóbb de nagy készletet, vagy minőségit de kisebb készletet.


[link]


[link]


Előnyök-hátrányok. Elég lesz e 1/4" készlet is?



2020. máj. 14. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem elég az 1/4. Sok nagyobb méretű csavar van az autókon, amikhez 1/2 kell.
2020. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem otthonra a legtöbb szereléshez elég a 1/4"-os. Persze, ha kerékagy anyákat vagy főtengelyszíjtárcsa csavarokat akarsz lazítani, akkor nem. Nagy előnye 1/4"-os dugóknak, hogy olyan helyekre is beférsz vele, ahová a 1/2-el nem.

A Yato egy középkategóriás márka, van belőle nagyon jó cuccom (torx fejek) és van nagyon gagyim (lambda kulcs).

Olcsóbb kategóriából esetleg a Lidl-ben időnként kapható készleteket tudom ajánlani. Egy 3/8-os készletet már legalább két éve használok napi szinten autójavításhoz, sokszor ütvecsavarozóval és bírja. Eddig két fejet törtem el belőle, de azok extrém berohadt csavarok voltak és átalakítóval 1/2"-os szárral erőltettem.

Egy hibája van, amit már mások is tapasztaltak, hogy a racsnis szár fedőlemezének az apró csavarjai hajlamosak fellazulni és kipotyogni belőle. Ezeknek érdemes használat előtt utánahúzni, esetleg egy csepp menetrögzítővel fixálni.

2020. máj. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 15. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!