Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW N57 motor megbízhatóság?

BMW N57 motor megbízhatóság?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy új(abb) autót veszek főleg a munkám miatt. Évi 30 ezret fogok menni 90%-ban pályán. Ezért gondoltam, hogy dízelt veszek. Nézegettem 2012-esnél újabb BMW-ket, ezekben már mindben N-es motorkódú motor van. Mivel szeretek kicsit tempósabban haladni, így mindenképpen a 3ezres motort választanám. A kérdés csak az, hogy melyiket? Volt ugye ezekből 1, 2 de még 3 turbós is. Utóbbiról tudom, hogy nem jó. Az 1 és 2 turbós között van érdemi különbség fenntartás szempontjából? Nyilván tudom, hogyha turbót kell cserélni akkor mindkettő cserés, az meg drágább. A lánc nyúlás-szakadás az összes N57-et érintette, vagy csak a korai darabokat? Ha javították akkor mikortól? Van-e esetleg más gondja ezeknek a motoroknak? Illetve ti ezt a motort vennétek, vagy az Audi féle V6 TDI-t? (abból is van ugye 1 vagy 2 turbós)

Köszönöm a válaszokat.



2020. máj. 14. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

"ha turbót kell cserélni akkor mindkettő cserés".

Mégis honnan vettél ilyen marhaságot?

Aki újat vesz ezekből, az akkor fogja eladni ha már sokat kellene költeni rá.

2020. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2010 körüli dízel BMW motorokkal vannak gondok, pl vezérműlánc, de ha van rá félretéve 1 millió baj esetére, akkor simán meg lehet venni. Ja és érdemes megérdeklődni, hogy visszahívás esetén (ha érintett volt) visszavitték-e szervizbe.
2020. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Csak azt nem tudom miért nem érti ezt meg minden bmw mániás gyökér, hogy a BMW E65,E90,f10,f11 Már nem az E46,E36 kategória.

Itt komoly összegekre kell számítani,ha azt mondják,hogy pl turbo csere.

Vagy fényszóró csere.

Ugyan azt tudom írni mint az előttem szólók.

Bmw-t tartani szervizelni és még hosszú távokra is menni vele nagyon gazdagnak kell lenni.

A BMW márkanév és a megbízhatóság fogalma nem illettek össze sosem

2020. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki az ugyanazt így írja le, eleve nem hiteles.
2021. febr. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Pár biztos infó a kérdezőnek!2010 730d F01 N57d30a 245Le tulaj vagyok.Pályán az auto világbajnok.Debrecen-Budapest távon 200km/h végig 8.9liter fogyasztás.Ezeket az N57d30a...b....c motokodu autokat soha nem hivták vissza vezérműlánc hibák miatt.nagyon ritka náluk a láncszakadás!300ezerig ráér lecserélni a láncot!az enyémen 296ezernél cserélték 1 honapja!Ezek a motorok inkább a csapágysor gondokkal küzdenek.A Befecskendező Piezzo Elektromos rendszer magas nyomása miatt mennek tönkre a csapágyak.álltalában 350ezer után szinte biztos h bekoppanhat bármikor a motor!Illetve a Váltó turbinát is ezzel egyidőben kell cserélni!azok is kb 300ezret birnek!Ilyenkor Motor ki egybe és Lánc csere teljes csapágysor csere plusz váltó turbina!Ha ezek elvannak végezve az auto ujjabb 250-300 ezret tud szinte gond nélkül!Matek:vezérlés csere 500,csapágysor csere 200!Váltoturbina csere 130!mondom azt h 1 Milla és teljes nagyszerviz elvégezve.Semmi rossz tapasztalatom nincs az autoval kapcsolatban!Minden megtett km egy álom vele!De ha kell 200rol is nagyot lép 250ig...és mintha oda betonozták volna ugy állja!
2021. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
77%
Piszkos sokat elmennek ezek a motorok!Csak nem a visszatekert 680ezer km-est autot kell venni amit behoztak külföldrölés 210ezer km re visszavannak tekerve!Az enyémbe 136 ezer km volt 2 éves korában amikor Honositva lett!ami kint volt 8 évet abban legalabb 500 van!Köpködik őket h a gatyát rákell költeni meg milyen szarok!Egyálltalán nem!Csak nem 30 40 ezret kell menni egy olajjal.hidegen mig nincs 100fok az olaj addig mint a tojással!utána a szemet is kitaposhatod nem lesz baja!Váltó olajat is időben cserélni!
2021. aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!