Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Külföldön dolgozom és...

BakosTomi kérdése:

Üdv! Külföldön dolgozom és azon gondolkodtam néha néha vinnék haza autót ha találok alkalmi áron. Honosítanám, saját nevemre írnám! Ha ideiglenesen kivonatnám forgalomból akkor ugyan úgy kellene fizessek biztosítást? Vagy van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Mivel azért vinném a járműveket haza hogy tovább adjam őket, jó lenne nem fizetni utánuk nagyobb összegeket! Tisztában vagyok az átiratás költségeivel! Az lenne a kérdés csak hogy van e valami megoldás arra hogy ne keljen fizetnem otthon az autó után!

2020. máj. 15. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, ha nincs forgalomban az autó, akkor nem kell rá fizetni semmit.
2020. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha lepapíroztad, és ideiglenesen kivonatod a forgalomból, semmit nem kell rá fizetni.

Fél évre lehet kivonni, de ez meghosszabbítható. (fél évente újra ki kell vonatni)

Ha eladod, akkor ezzel nincs gondod, mert a szerződés aláírásakor automatikusan forgalomba kerül.

2020. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Ezt úgy szokták csinálni, hogy akkor papírozzák le, amikor megvan rá a vevő. Addig meg pihenhet egy garázsban vagy telephelyen, akár éveken keresztül.
2020. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kérdés nem erre irányult, évekig tárolni pedig többe kerül mint honosítani (arra pedig előbb-utóbb szükség lesz).
2020. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És az hogyan kivitelezhető hogy itt németországban az én nevemre veszem az autót de magyarországon az illető nevére írom aki megvenné az autót? Gondolom valami papír kell ehez is. Másik kérdés pedig az lenne hogy ha nem iratom át németről magyarra egyből akkor meddig tudom így tárolni az autót? Nincs határidő mint például itthon?
2020. máj. 15. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:

A honosításra itthon nincs határidő, ha nem akarod nem honosítod, hanem pl. felhasználod alkatrészként és annyi. Pár külföldi autót már vettem így alkatrésznek. Az biztos, hogy kint ki kell jelenteni illetve bejelenteni a külföldre való eladás tényét, de a honosítás pontos menetét nem ismerem, mert csak javítani szoktam néhány havernak ilyen autókat. Azt tudom, hogy ők csak akkor indítják el a honosítást, ha megvan a vevő vagy saját maga akarja használni az autót egy darabig.

A legjobb választás talán az lenne, ha kint nem íratnád a nevedre, hanem egy adásvételivel és egy ideiglenes rendszámmal egyből hazahoznád az eladásra szánt autót.

2020. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Valószínűleg akkor nem lesznek egyből honosítva csak ha megvan rá a vevő!
2020. máj. 16. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!