Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bajban vagyok külföldön,...

Bajban vagyok külföldön, átégett a hengerfej tömítése a kocsimnak. Legalább 1 liter víz van az olajteknőmben! Van erre ideiglenes megoldás?

Figyelt kérdés
Németországban vagyok,a jövő héten pénteken akartam hazamenni a családomhoz.Tegnap megnéztem az olajszintet,1 l-el a max. fölött van,kiegyenlítő tartályom üres(a lámpa jelzett a műszerfalon,de már volt ilyen vak lárma de ez most nem az).Kérdésem:ha lecserélem az olajat,van-e valami "megoldás",valami szer amit a hűtővízbe töltve kibírná hazáig az utat?(900km).Itt 600euró lenne a javítása,de a kocsi nem ér annyit.Most akartam eladni,mert eddig megbízható volt, és másikat akartam Mo-on venni ezt beszámíttatva.De ha haza is tudnék vele menni,otthon megcsináltathatnám fillérekből.(itt van nálam új vez.szíj és fesz.görgő,de hengfejtömítés nincs,szerszám(nyomatékkulcs)sincs.Gondoltam trélerre is, de ha találok is valakit aki hazahúzna, elég erős kocsija biztos nincs hozzá.Ez egy öreg Opel Omega A.C20NE motorral.

2013. márc. 23. 09:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tréleres megoldáson kívül a kérdésemben arra gondolok,hogy ha olajat cserélnék(szűrőt nem tudok,mert nem tudok hozzá szerezni)és hűtőfolyadékkel feltölteném újra,nincs-e valakinek valami ötlete,hogy mivel lehetne a víz fogyását csökkenteni?Lehet-e egyáltalán normális javítás nélkül tenni valamit?Az 1 liter víz kb.1-1,5 hónap alatt került a kartelbe napi 15-18km autózás soránami kb.500km lehetett,de viszonylag hideg motorral.Hőtágulásnál gondolom jobban szivárogna.
2013. márc. 23. 10:07
 2/15 anonim ***** válasza:
Add ott be egy bontóba ha nem akarod megcsináltatni,ha van eszed /már bocs/ nem indulsz el pályán,tudod mivel jár,ha ott leesel,gondoskodnod kell az eltakarításról,drágább móka lesz..
2013. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 szántóvető ***** válasza:
hazafelé jövet megállsz és olajat cserélsz,akár kétszer is.benzines autónál ritka a hengerfej gátrepedés,gondolom korábban megfőzted a motorját párszor.
2013. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 smitwesson ***** válasza:
olajcsere, szűrő csere, a hűtőviízbe pedig hűtőtömítö, aztán hadd szaladjon. 1000 km-t ki kell bírnia
2013. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Napkiraly ***** válasza:
Veszel egy páreurós krovakészletet meg egy hengerfejtömítést, oszt kicseréled.
2013. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha kicsit meglazítod a kiegyenlítő tartály kupakját úgy, hogy valahogy megakadályozd a letekeredését (pl. egy kis darab öszehajtott rongyot teszela menetek közé az egyik oldalon), lényeg hogy a rendszer ne legyen légmentes, ki tudjon jönni a túlnyomás, akkor esetleg elképzelhető, hogy lábon hazajön új olajjal. Persze nem meghajtva, hamar felkapcsolva. Ha nincs túlnyomás, nem fogja nyomni a vizet, csak annyi vész el, amennyi elszivárog, persze cserébe a rendszer forráspontja csak 100°C lesz, ezért a venti nem árt ha időben kapcsol, szemed a vízhőmérőn, és akkor is maxon fűtesz ha meleged van.

Így talán hazajöhetsz.

2013. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én ugyan igy jártam 2 éve ausztriában.Amint kiértem dolgozni rá 2 hétre hengerfejes lett nagyon durván melegedett a motor ette a hütövizet stb.A legnagyobb baj az volt h még fél év volt a hazamentelig a munka miatt meg használnom kellett a szervizben meg 1500 euróért akarták megcsinálni tehát elég tré volt a helyzet.

Én a következöképpen oldottam meg:

Kivettem a termosztátot, ezáltal folyamatos keringésben volt a hütöviz nem melegedett, majd sajnos minden héten kb 2-3 liter fagyállót töltöttem bele, de nem volt igy vele próblémám, mig el nem jött a hazaút(700km).Légtelenitettem a hütöt, feltöltöttem mindent majd nekivágtam.kb 150 200 km-ként megálltam ellenörizni mindent légtelenitettem, vizet bele és tovább.Az autó simán kibirta a hazautat, minden gond nélkül, és a tömités cseréig még otthon is mentem vele kb 400km-t.Majd eztuán került sor a cserére.A szerelö aki mellesleg fater volt azt mondta h ö olyet a 30 éves pályafutása alatt még nem látott h kb egy 2 cm-es darab hiányzott a hengerfejtömitésböl!Tehát no para!ha rendesen légtelenitesz és töltögeted utána és kiveszed a termosztátot szerintem simán hazaérsz vele gond nélkül!!

2013. márc. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Elözö vagyok!még valami

A tömitö folyadékot nem nagyon ajánlanám mert elképzelhetö h olaj is van a vizedben emiatt, és a tömitö esetleg eldugithatja a csöveket is ahol kisebb a keresztmetszet és akkor bajban leszel mert esélytelen!Semmi esetre sem ajánlom a tömitöfolyadékot!!

2013. márc. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítő szándékát!Közben kicsit megnyugodtam,lehet h nem hengerfejes.Pénteken délelőttös műszak után kint a parkolóban megnéztem az olajszintet,h a hazaút előtt kell-e utántöltenem,mert akkor veszek olajat hozzá.Akkor vágtam majdnem hanyat magam,mert csak hab volt a pálcán,de 1cm-rel a max.jelzés fölött.3x ellenőriztem letörölgetve,mindíg ugyan ott ugyan addig habos,olajat egy cseppet sem láttam,csak a papírzsepin amiben megtöröltem.Akkor néztem,h a kiegyenlítőben nincs egy szikra víz sem,2 héttel ezelőtt kb. minimum fölött volt,de vizet nam akartam bele rakni,fagyállóm meg épp nem volt.Így is jelezte a műszerfalon hogy kevés a szintje,ezért nem érdekelt.Péntek délutántól (kis alvással) másnap reggel 9-ig agyaltam h mi a túrót csináljak.Utána a neten olvastam,h ha hengerfejes,beindítva a tágulási vizében buborékolnia kell.Töltöttem bele 1,5l vizet próba képpen.Hát ez nem buborékol.Azt is olvastam,h ha valaki nagyon rövid szakaszokat jár a kocsival,kialakulhat ez a hab.Ezt én is tudtam,de nem kéne ilyen gáznak lennie.Minden esetre óvatosan elmentem vele oda-vissza 35km egyhuzamban,utána megnéztem az olajnívó-pálcát:eltűnt a hab,"szép" fekete az olaj újra!Lehet h mégsem hengerfejes?Tényleg a napi 7km oda-7km vissza út tette ezt vele?Ez lehet??Különben a kocsi iszonyat erős,úgy tol mint egy dízel,szerintem a motor működésében hiba nincs,de meddig?Szóval lehet hogy nem is volt víz a teknőben,csak vízpára habosította fel és a nívópálca csöve volt tiszta hab belül?Viszont a vizem fogy(elég lassan de fogy),csöveken a bilincsek rendben.Lehet h a vízpumpám szivárog?Oda nem látok egy műanyagburkolat miatt.
2013. márc. 24. 08:42
 10/15 anonim ***** válasza:
Hidd el h hengerfejes!!nem feltétlenül buborékozik a víz!Nekem sem volt meg minden jellegzetes hengerfejes hiba!A motor teljesitménye sem függ feltétlenül a hengerfejességtöl!Ha a vizpumpa eresztene akkor más jellegű probléma is fellépne!Termosztát ki, hütörendszer légtelenit vizzel feltölt és irány haza, közben 100-200km-ként ellenörzés!nem lesz gond hidd el!
2013. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!