Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy várják el használtmotor...

Hogy várják el használtmotor eladók, hogy úgy vegyem meg a motort, hogy ki sem próbáljátom?

Figyelt kérdés
Első motoromat szeretném megvenni egy Bandit 650 személyében. Találtam egy szép példányt, és az eladóval megbeszéltem a találkát. 70 kilómétert utaztam feleslegesen, mert az eladó nem engedte, hogy kipróbáljam, csak ha előtte leteszem a vételárat. Csak annyi volt, hogy beindította, és mondta, hogy ha szeretném akkor elvisz egy pár kanyart, hogy lássam hogy megy. De hogy lehet így bármit is venni? Elég zsákbamacska szaga van.

2020. máj. 18. 14:41
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Igy probaljak elkerulni azt,hogy valaki feleslegesen picsekolja az idejüket benzinjüket stb.....a tesztpilótákat meg a ruppótlan bohócokat is eleg jol meg lehet szürni ezzel a módszerrel....a másik meg,hogy ha elesel a motrral vagy valami kárt teszel benne,akkor azt higy számodlnád el vele?!?
2020. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg rossz tapasztalat miatt csinálta
2020. máj. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudok motorozni, van jogosítványom, nem esnék el. 2éve autót vettem és gond nélkül kipróbálhattam előtte. Ilyenről még nem hallottam, hogy nem lehet kipróbálni pénz nélkül...
2020. máj. 18. 14:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se engedném, akármit állit a vevő jelölt.

Honnan tudjam hogy tud e motorozni, és nem szalad neki az első fának.

Csak is akkor ha leteszi a vételárat akkor próbálhatná ki.

2020. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélyek között ez a vásárlás menete. Nem tudhatja az eladó, hogyha valami balesetet okozol akkor meg fogod e téríteni a kárt. Ez nem zsákbamacska, ez egyszerűen így működik. Én is így vettem anno motort és így is adtam el.


Bocs,de nem tudon nem kommentelni:

"Első motoromat szeretném megvenni egy Bandit 650 személyében. "

"Tudok motorozni, van jogosítványom, nem esnék el"


Szerintem neked nincs tapasztalatod, bizonyos értelemben te nem tudsz motorozni.

2020. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eladtam már pár motort, próbakörre csak úgy mehettek az érdeklődők, hogy letették a vételárat. Pont azért, mert messziről jött ember azt mond, amit akar, úgyhogy én nem vagyok köteles elhinni, hogy valóban jól vezet. Soha nem volt ebből probléma, mondjuk én a hirdetésekbe is beleírtam, hogy kipróbálni csak úgy lehet, ha leteszik a vételárat.
2020. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az adásvételin fel kell tüntetni a hibákat, a rejtett hibákért pedig fél évig szavatolnia kell az eladónak.


Az más kérdés, hogy ha már nála a pénz, nálad meg egy esetleges roncs, akkor onnantól akár sokéves pereskedés is lehet, míg behajtod rajta a szervízköltségeket, vagy visszakapod az árat.


Szóval ez szívás. Legközelebb egyeztesd le előre, hogy van-e mód próbaútra.

2020. máj. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így adtam el a motoromat, ez motorosok között teljesen bevett szokás, hogy kiszűrd a tesztpilóta ruppótlan hülyegyereket meg azt, hogy miután a kolléga azt hiszi, hogy attól, hogy 2x400 métert csapatta a nagyapja simsonjával már tud egy nagymotorral bánni ezért jól meghuzatja és az első kanyarban töri rommá...


Sosem volt ezzel még gondom, jött a vevő, letette a teljes vételárat, írtunk egy papírt, hogy amennyiben kárt tesz a motorban a próbaúton akkor az vételnek számít, ment egy kört, megalkudtunk a vételárban, megírtuk az adás-vételit és visszaadtam amennyit lealkudott belőle.

Venni is így vettem a motort, előbb fizettem utána próbáltam.


Autó azért más, mert azt sokkal nehezebb összetörni.

2020. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne akadjál fent ezen, ez így működik, már egyre több autós eladáskor is, de motoroknál szinte mindig. Ha komoly vevői szándékod van, legyen nálad a pénz. Nem annyi amire te gondolsz, hanem a kiírt vételár.
2020. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!