Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire kell figyelni használtmot...

Mire kell figyelni használtmotor vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Aprilia RS 125 sportmotort, még csak 16 vagyok és nem tudom mikre kell odafigyelni ha motort megyek vásárolni, első motor lenne, 2007 től nagyobb évjáratú. minden tanácsot elfogadok , alkudozással is :) nem egyedül megyek majd venni, de nemtudom kit vigyek :D

2015. júl. 23. 21:12
 1/8 pep80 válasza:

Miért pont sport motort? Eddig mit használtál?

Azt mondod 16vagy és első motor lenne szerintem ne ezzel kezd. Én 7 éve motorozom havi 800-1000km tekerek bele. Ha gondolod beszélhetünk róla szívesen megosztom veled tapasztalataimat.

2015. júl. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerelovel menj, o tudja mit nezzen meg
2015. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nincs szerelő ismerősöm :(
2015. júl. 27. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2007 előtti évjáratú is tökéletes, de akkor gondolom hogy új kasztnist akarsz. Egy szerelőt érdemes magaddal vinni vagy valakit, akinek volt Aprilia-ja és tudja hogy mit kell nézni. Lényegében ami fontos hogy a motorja ne legyen leharcolva bár akinek Aprilia RS 125-ös motorja van az arra veszi hogy repesszen vele mivel a Cagiva-val a 125-ösök királya, szóval megvannak hajtva rendesen. Általában 10 000 km-ként újítani kell, szóval tudni kell hogy mikor volt felújítva és hogy mennyi van még a következő felújításig, hogy milyen alkatrészeket tett bele (gyári vagy utángyártott vacakokkal rakatta e tele), elektronika milyen állapotban van, fékek (bár az annyira nem nagy költség, szóval kilehet cserélni vásárlás után, egy féktárcsa azért már húzósabb), váltó milyen állapotban van, olajat cserélték e benne rendesen. Én ezeket nézném meg, többit ha újítani kell akkor az elenyésző a motorikus és elektronikus dolgokhoz képest.

Tesómnak tavaly vettem egy RS 125-öt, motorikusan kellet felújítani, én magam csináltam meg, az alkatrészek kijöttek 220 000 ft-ból, ebbe benne van a fékbetét is, magát a motort 140 000 ft-ért vettem, de a srác mondta is hogy motorikusan totál meg alapból olyat kerestem. Szerintem mielőtt megveszed, nézz szét hogy milyen árban vannak az alkatrészek, ne utólag érjen majd a hidegzuhany.

2015. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem tetszik a lekerekitett kasztni :) köszönöm teljesen korrekt válasz volt, de nem tudom hogy menjek oda egy szerelőhöz hogy figyi gyere már el xDDD
2015. júl. 28. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Legalább megismerkedsz egy helyi szerelővel...

Hajdú-Biharban szívesen elkísérlek.

2015. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó már fel is ajánlotta. Amúgy simán elmész egy szerelőhöz, elmondod hogy mit szeretnél és biztos hogy elmegy veled, főleg hogy a későbbiekben ha majd szerelni kell akkor hozzá viszed.
2015. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szabolcs megyében lakok :D nem vagyok messze tőled :D köszi majd irok privátot ha esedékes lesz :D
2015. júl. 30. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!