Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy az autóvezetés...

Nem megy az autóvezetés gyakorlati része. Van reménytelen eset? Vélemények?

Figyelt kérdés

A KRESZ elsőre sikerült. Az elméletet megfelelően tudom. Viszont a vezetés (ami a "lényeg") nem megy nekem egyáltalán. Egyszerűen képtelen vagyok összehangolni a mozgást (kéz, láb, és még közben figyelni is). Az ún. finom mozgáskoordinációm eléggé a nullához közelít.


Tudom, hogy gyakorlás kérdése (is). De már máskor is tapasztaltam ezt, hogy amikor a finom mozgásra, finom mozgáskoordináció nélkülözhetetlen, akkor én ott labdába se rúghatok. A mindennapokban ez nem jön elő, csak amikor igazán arra van szükség (jelen esetben a vezetésnél).


Ilyen háttérrel lehetséges, hogy valóban nem képes valaki megtanulni autót vezetni?


Megpróbáltam, több alkalommal...és egyszerűen szó szerint semmilyen fejlődést nem érzek a mozgást illetően. Tehát adtam magamnak esélyt, és tapasztalatból írom mindezt. Nem szoktam semmit feladni az első nehézségnél. Most sem az első nehézségnél állok meg. Hanem érzem, tudom, hogy nem tudok megtanulni vezetni.


2010. júl. 29. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, ilyen nincsen. vagy te vagy az első. annyi debil vezet autót, ha nekik megy, neked mért ne menne?
2010. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt a "bátorítást" már rengetegszer hallottam. De a tények, a tapasztalat annak ellene szól. Volt már arra is példa, hogy tesitanár (aki mellette gyógypedagógus is) mondta meg, hogy amihez a finom mozgásra / mozgáskoordinációra van szükségem, ott nagyon nagy a hátrányom. Persze ez a mindennapokban nem fog akadályozni. De van, amikor igen. És ezt nem azért mondta, hogy az önbizalmamat rombolja, és nem is mások előtt mondta, hanem négy szem közt stb. Jóban voltam/vagyok ezzel a személlyel mind a mai napig, és a bizalom is megvan. Szerintem ez az alkalom egy példa.
2010. júl. 29. 23:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő gyakorlással és oktatóval menni fog. Én is elég bénán kezdtem és hozzád hasonlóan az én mozgáskoordinációm is elég csapnivaló, mégis már vagy 10 éve vezetek. Volt olyan időszakom, amikor naponta 100-200 km-t is kellett vezettem. Eleinte nekem is elképzelhetetlennek tűnt, hogy összehangoljam a mozgásokat, de volt egy jó oktatóm, aki segített. Ma már nem is gondolkodok ilyeneken, megy már rutinból, úgyhogy menni fog Neked is. Csak ne magyarázd be magadnak, hogy nem fog menni, mert akkor valóban nem fog. Kitartás!!!
2010. júl. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem megy. Hidd el sikerülni fog, vegyél pár pót órát és tuti menni fog. De szívemből szól, hogy inkább téged engednélek az útra aki ismeri a képességeit, mint a sok hülyét nulla kresz tudással és semmi vezetési érzékkel. Pl valamelyik nap is szembe sávba állt a sor előttem meg egy nő megállt úgy a sávba és bement a boltba... Nem tudom, hgy az ilyennek, gogy adtak a jogsit, de neked sok sikert! Sikerülni fog az hidd, én is gyilkoltam a kis suzukit amikor tanultam:P
2010. júl. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég időt gyakorolsz akkor menni fog. Nekem is azt mondta a tesitanár, hogy nincs mozgáskoordinációm, de mégis vezetek. Igaz ~2 évbe került, másrészt 13 évesen földúton kezdtem. Aztán tanpályán lábé 15 évesen már ment.
2010. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Eddig hány órát vezettél oktatóval? én 3at és nekem se megy de gondolom majd menni fog. Vezess oktatóval sűrűn, aztán látni fogod a fejlődést. Nekem most mondta az oktató hogy tuti lesz szükségem pótórára.
2010. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hortobagyi válasza:

Sok pancser gyakorlati oktató van. Az én fiamat és kislányomat is egy ilyen "oktatta". Az oktatás abból állt: menjünk, jobbra, balra, állj,stb.

Mondanom sem kell, hiába megszerezték a jogosítványt, mindaddig nem engedtem a volánhoz őket, amíg előttem le nem vizsgáztak. Kb 3 hétig vezetési és rutin gyakorlatot tartottam nekik. Csak utána is, csak rövid szakaszokon vezettek. Jó vezetők lettek azóta.

Figyeld csak meg, mennyire igazak az első soraim. Balra kanyarodásnál,öt vezetőből négy úgy kanyarodik, hogy a felezővonaltól való távolsága, 0,5-1 méter.

Ez az távolság általában elegendő lenne hogy az utána követő el tudjon haladni a középen várakozó mellet.

Ez a "kis baki" mind az oktató gárda többségének figyelmetlenségéről tanúskodik.

2011. jan. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bakos G. Bence ***** válasza:
Na mi lett?
2020. jan. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!