Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ittasan elkapnak autóvezeté...

Ha ittasan elkapnak autóvezetés közben, elveszik a nagymotor jogositványomat is?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 00:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

nagyon egyszerű: nem kell ittasan vezetni. Ha egyszer tudod hogy benne van a pakliban, miért kockáztatnál? Ha annyira fontos hogy vezetned kell, akkor ne igyál. Ha meg előre tudod hogy majd menned kell, számítsd ki mennyit ihatsz amennyi felszívódik akkora, amikor elindulsz.


Az ittas vezetők a szememben senkik. Élükön a stohllal (ennél kisebb betűvel nem tudom írni :(


A múltkor szombaton én is buliztam, ittam is. Kiszámoltam hány sört ihatok hány óráig, hogy utána vezethessek. Egyrészt elszámoltam, másrészt éreztem hogy nem vagyok még 100-as, így inkább vártam. Amikor már jól voltam, csak akkor ültem kocsiba.

2010. nov. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok inni,csak foglalkoztat ez a kérdés.
2010. nov. 25. 00:58
 3/14 anonim ***** válasza:
volt régebben hogy csak az a kategóriát vették el,amiben vétkeztél.jelen pillanatban mindent.zéró tolerancia van.ne piálj.
2010. nov. 25. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
minden létező kategóriát? szal akiesetleg B-vel megy ittasan de pl buszsofőr és van neki C, D, E .. mindene szinte, akkor azokat is elveszik? nem durva ez egy kicsit? ezt a zero toleranciát sikerült szintén kicsit félreértelmezni nálunk
2010. nov. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
igen! minden kategoriádat elveszik és lehet fellebezni akkor visszakapod azt a kategoriádat ami a munkádhoz kell, pl: ha van C+E kategoriád és személyautoval kapnak el akkor, elveszik a C+E -t is de azt visszakaphatod ha tudod bizonyitani h te valoban mondjuk kamionozol és ahhoz kell neked, tehát ezzel hogy azt is elvették a megélhetésed veszélyeztetik és ezért.
2010. nov. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ehhez a kérdéshez kapcsolódva érdeklődnék.

Ugye írtátok hogy zéró tolerancia van.

Pl. reggel fogmosás után szájöblögetőből /ami ugye alkohol tartalmú/ picit lenyelek, kimutatja a szonda ugrik a jogsim?

Bocsi, lehet idióta kérdés de ez merült fel bennem most hirtelen.

2010. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
utolsonak! igen ugrik mert sajna a sünnek nemtod megmagyarázni h csak öblögettél, az megint más ha olyan sünt fogsz ki aki elnézi neked
2010. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nem biztos hogy kimutatja. a szonda ugyanis nem 0.0 tól mér, hanem valami 0.2-től, mert azt mondják hogy az ember szervezetében a biológiai folyamatoktól kifolyólag természetes módon is lehet alkohol. az alkoholmentes sörben is van minimális alkohol. szóval ha csak öblögetsz vele, attól szerintem még nem jelezne. de egyszer próbáld ki amikor nem vezetsz hogy szándékosan megszondáztatod magad....


persze jobb félni...

2010. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%

Nem szeretném hogy ilyen miatt ugorjon a jogsim.

Amúgy olyat is hallottam ahhoz kapcsolódva hogy ugye nem 0.0tól mér ahogy a fentebb írták, hogy ha megesz egy almát az ember, az pár óra múlva elkezd erjedni ugye emésztés közbe és gyakorlatilag az is alkohol. /Magyar tanárom mondta/


Ebbe is lehet valami?

2010. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pollák Eszter válasza:

Amikor megfújod a szondát, elsősorban a szájban, a garatban és a nyelő/légcső felső részében előforduló alkoholt mutatja a szonda, ezért van a vérvétel.

Amugy nem volt valami balhé a diannás cukor miatt is?

Az emberi gyomorban pedig nem erjed az alma. (Kérődzők bendőjében esetleg).

2010. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!