Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért érdemes első autót...

Mennyiért érdemes első autót venni?

Figyelt kérdés

Nem rég lett meg a jogsim ( még nincs rutinom )

Mennyiért érdemes első autót venni használtan? Igazából 4 millióért is tudnék venni, van rá keret, de úgy tudom hogy elsőnek még nem ajánlanak drágábbat venni, hiszen könnyen lehet eleinte karcolni, rosszul bánni vele. Ez mennyire igaz ? Tényleg érdemesebb lenne most egy olcsóbbat venni később (1-2 év után ) pedig egy jobbra lecserélni ?



2020. máj. 21. 17:52
A kérdező szavazást indított:
első autónak olcsobbat ( 1 milla ) 1-2 évre
első autónak drágábbat ( 4 milla )
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
3-6 havi nettó kereseted közötti összeggel nem vállalod túl magad
2020. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A biztonságból ne engedj, teljesítmény nem számít.
2020. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd jönnek, és megmondják hogy 4 misiből swiftet vegyél
2020. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első kb. 150 000 km-em alatt a legváltozatosabb méretű, értékű és teljesítményű autókkal sem ért baleset, a következő, megközelítőleg 150 000 alatt 3x is. Nem látok összefüggést, sőt, úgy vettem észre, hogy a kezdők óvatosabbak. A biztonságod legyen az első!


Mennyiért érdemes! Az első jól írta, 4-6 havi bevétel/fizetés.

Nyilván más a helyzet, ha 150 000-et keresel, más, ha 800 000 körül, s megint más, ha millió felett.

2020. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Svájcban élek havi 1 millió forint a megtakarításom. Ez fedezné így 4-6 havi bevétel/fizetés-el négy millást is. De lakásra is gyüjtök.
2020. máj. 21. 19:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell mérlegelned, hogy mennyit vezetsz (autóval járnál haza Svájcból párhetente, vagy repülsz?), mik a prioritásaid (racionális tárgy számodra az autó, vagy ennél több), stb.

A svájci fenntartási költségek is relevánsak, ezt kalkuláld bele!

2020. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Munkába nem igazán járnék vele, inkább hétvégén túrákra illetve bevásárlásokra Németországba. + ha elkell vinni egy nagyobb terméket/ csomagot.
2020. máj. 22. 09:19
 8/8 A kérdező kommentje:

Én leginkább azt értettem az egész alatt, hogy már online se működik jól az egész, pedig ott aztán tényleg nem kell időt belefektetni hogy oda menj egy kávézóhoz vagy egy kocsmába ( illetve utána haza ), nyilván ha csak chat akkor közeg sem annyira jó, kevésbé motiváló. De még ez sem működik jól ahogy látom. De nekem volt sok haverom aki után érdeklődtem chaten meg amiatt is hogy hozzunk össze valamit, de később egyik sem viszonozta. ( Lehet bennem van a hiba ), persze van pár ember akivel még mindig jó és közeli kapcsolatban vagyok (2-4 ember)

Úgy látom hogy manapság inkább a like vadászat és a népszerűség üldözése megy online mint a kapcsolat tartás. "Egy szám amit mindenki szeret növelni mert hát az tükrözi vissza az ember értékét". Nyilván a kapcsolatba bele kell vinni egy kis energiát illetve szabad időt is az én időböl.

2020. máj. 22. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!