Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy forgalmi rendszá...

Ha veszek egy forgalmi rendszámos motorkerékpárt, de nem írom a nevemre akkor mi a következménye?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy írok az eladóval egy adásvételit (innentől fogva 15 munkanapnyi idő áll rendelkezésre az átírásra), de nem íratom át és nem kötök rá biztosítást akkor kell valamire számítanom?

Ha az eladó bejelenti, hogy eladta, lemondta az ő biztosítását a motorról.

Független, hogy milyen gyártmány a motor lényeg, hogy műszaki van rajta biztosítás fizetve forgalmi rendszáma megvan.


2020. máj. 24. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalból kivonják a forgalomból...
2020. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, átkerül idővel "hivatalból ideglenesen kivonva" státuszba mivel nem irattad át, plusz egy idő után küldenek levelet, hogy add le a frgalmit, rendszámot, stb. okmányirodába.


Tehát 15 napon túl, átírás nélkül nem használhatod a járművet.

2020. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első két válasz jó, annyival egészíteném ki, hogy 15 naptári napod van, nem 15 munkanap.
2020. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én anno nem tudtam 15 napon belül elintézni, mivel még nem volt meg a jogsim, így nem tudtam elvinni eredet vizsgálatra stb. Végül késtem pár napot, de pár hétre rá kaptam levelet, hogy ki fogják vonni a forgalomból (kivéve, ha addig már elintéztem persze).
2020. máj. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És mit akarsz a motorral? Nézegetni a kertben? Elbontani? Mi a terv?
2020. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2020. máj. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja erre én is gondoltam de még ebből sem derül ki, hogy közterületen vagy zárt pályán szeretne-e közveszélyeskedni.
2020. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gyűjteményébe szeretnék 1-2 olyan motorkerékpárt aminek van rendszáma forgalmija, viszont nem használnám. Ezért tettem fel a kérdést
2020. máj. 24. 20:30
 9/10 b1812567 ***** válasza:

Ha az eladó bejelenti, akkor a nevedre fog kerülni tudtommal, akkor is, ha te nem jelented be, csak nem lesz érvényes forgalmija. De javítsatok ki, ha rosszul tudom.

Ha ő sem jelenti be, akkor idővel - mint fentebb írták -, kivonják a forgalomból hivatalból.

Viszont ha nincs biztosításod, akkor fedezetlenségi díjat fogsz fizetni addig, naponta. (Ezt majd behajtják rajtad utólag.)

Valamint gépjárműadót is fizetned kell, azt is be fogják hajtani.


Viszont elkerülheted ezt, ha vagy kivonatod végleg (motor esetén nem kell bontási igazolás), vagy fél évente ideiglenesen kivonatod forgalomból. Utóbbi esetben sem kell arra az időszakra sem biztosítást, sem adót fizetned.

2020. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az már nem működik, mint régen, hogy "eladod külföldre"?
2020. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!