Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vettem egy 2002-es évjáratú...

Ha vettem egy 2002-es évjáratú sportmotort papírok nélkül, amit csak pályázásra használtak (adásvételi van csak a motor és alvázszámmal forgalmi nincs), hogy tudnám a származás ellenőrzését megoldani, hogy forgalomba helyezhető?

Figyelt kérdés
Egy custom, épített gép lesz belőle 3 motor felhasználásával, szóval egész biztos nem Magyarországon lesz forgalomba helyezve, mert itt lehetetlen, hanem az USA-ban.

#forgalomba helyezés #motorkerékpár #származásellenőrzés
2017. nov. 20. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Szép álmok, majd kinövöd
2017. nov. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi papírral kevés.


Konkrétan nekem volt olyan motorom ami nem volt általam forgalomba helyezve. Pályázásra használtam 3 évig. A következő tulaj megkapta minden papírral ( amit a kereskedés adott: adásvételi,számlák és valami típusengedélyhez hasonló okmány,( bevallom nem emlékszem ennyi év távlatából pontosan ) és a következő tulajdonos forgalomba tudta helyezni. Ez azért jóval több volt mint egy adásvételi szerződéses fecni.


A kérdésed utolsó része komolytalan az egész írásod komolyságát megkérdőjelezi. Szerintem motorozz az Antarktiszon, ott nem fogják tőled kérni a gépsárkány okmányait.

2017. nov. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
"A kérdésed utolsó része komolytalan az egész írásod komolyságát megkérdőjelezi. Szerintem motorozz az Antarktiszon, ott nem fogják tőled kérni a gépsárkány okmányait." - Válasz: Mernék veled azért fogadni, hogy sikerülni fog. Ha jártál volna már az USA-ban biztosan te is tudnád, hogy ott mident, ismétlem, mindent forgalomba lehet helyezni. Beleértve a legoként darabokban vett bármilyen járművet. Műszaki vizsga nincs, a te felelősséged, hogy legyen azon a járművön fék, világítás stb stb. Helyeztem ott forgalomba a dealer papírral autót, becsatolva az ownership history-t, ami az addigi adásvételi szerződések voltak. Semmi gond nem volt vele. Azért van arrafelé annyi custom gép, Magyarországon meg azért nincs. De mondhatnék távol keleti országokat, ahol ugyanez a helyzet.
2017. nov. 21. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!