Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Áthajtottam ma a vasúton a...

Áthajtottam ma a vasúton a piroson (már nem tudtam volna megállni, mert pont úgy váltott át), és elvileg volt kamera? Megbuntetnek ilyenkor? Mekkora bírságra szamitsak?

Figyelt kérdés

2020. máj. 29. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Úgy kell megközeliteni a vasuti átjárót hogy szükség esetén meg tudj állni.
2020. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz. Ha olyan a kamera, akkor amúgyis úgy van beállítva, hogy felmérjen ilyen helyzetet. Ez sajnos előfordul és még mindig jobb átmenni, mint beleragadni. Egyébként valószínűleg egy sima forgalomfigyelő kamera volt, az meg nem rögzít ilyeneket.
2020. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. A sebességhatár 90km/h volt, kb 60-al mentem, de már csak hirtelen felezéssel tudnám volna megállni
2020. máj. 29. 22:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a fénysorompónál nincs sárga jelzés, így ilyen esetben lehetetlen lenne megállni előtte. Ilyen esetben értelemszerűen nem büntetnek.
2020. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Unalmasak a kamu kérdéseid.Miért nem olvasol inkább? Rád férne.
2020. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
"kb 60-al mentem, de már csak hirtelen felezéssel tudnám volna megállni" - Ezt kifejtenéd?
2020. máj. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Én úgy értelmezem hogy az átjáró előtt pár méterrel volt az illető és pont akkor váltott át, ilyenkor esélytelen időben megállni.

Egyébként a vasúti átjárót mindig úgy közelítjük meg hogy bármikor megtudjunk állni mert a híradásokban nem véletlen mondják mindig főleg hogy mostanság elég sok baleset volt ilyen helyeken oké hogy piroson ment át az autós stb... de a fehér jelzés nem azt jelenti mint a zöldlámpa hogy szabad az út és mehetsz. Ezt úgy kell értelmezni hogy a rendszer működőképes mármint a fehér jelzés de így is lehetnek hibák hogy nem vált át és bizony ha jön a vonat akkor szívás. Környékünkön volt ilyen hogy nem váltott át és jött bizony a vonat. Én csak azért tudom mert a vasút az út mentén halad és egy idő után keresztezik csak egymást és a vonat szinte mellettem jött amit láttam is, csak ahogyan közeledtem az átjáró felé akkor láttam messziről hogy fehéren villog így értelemszerűen lassítottam és amikor láttam hogy a vonat is kezd lassítani meg erőteljesen dudálni mert az autósok szemből mentek át, na akkor döntöttem úgy hogy akár fehér jelzés akár nem, nem érdekel de én megfogok állni. Meg is álltam a fehérnél szerencsére a mozdonyvezető is megállította a vonatot szinte az átjáró előtt nem sokkal állt meg. Az autósok persze akkor képben voltak így ők is megálltak, és ugyanúgy fehér villogás volt a lámpán, sorompó sem engedett le, semmi. Amikor már minden autós ott állt és várta türelmesen hogy a vonat elmenjen akkor indult el a vonat sűrű kürtöléssel és kegyetlen lassan. Amikor elment akkor ment át mindenki. Nem sokkal később amikor már otthon voltam facebookon valaki feltette a videót ahol láttam is magamat, és írták kommentbe hogy több ilyen eset volt már azon az átjárón.


Na a lényeg hogy a vasúti átjárót úgy kell megközelíteni ezért amiért írtam hogy időbe megbírj állni. persze a te esetedben nem lett volna biztonságos a megállás így érthető hogy inkább áthajtottál. A kamera ami ott van nem azért van hogy kiszűrje a szabálytalankodókat akik véletlen áthajtanak pont akkor amikor pirosra vált, hanem azért hogy rongálás esetén vagy baleset esetén, vagy bármi esemény esetére legyen nekik videófelvétel arról hogy kitudják elemezni hogy mi volt pontosan.

2020. máj. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
Engem lepontozhatsz hülyegyerek, de te nem tudsz vezetni meg a tudásod is a béka segge alatt van a kulturáddal együtt. !!!
2020. máj. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!