Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tolatás közben gázt adni?

Tolatás közben gázt adni?

Figyelt kérdés
Van aki szerint igen, van aki szerint nem. Én néha szoktam, de nem durván. Árthat-e a motornak?
2020. máj. 30. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem teljesen értem. Miért ártana? Dombnak felfele tolatva elég nehéz lenne (nem automata), átlagos erejű benzines autóval úgy csúsztatni a kuplungot, hogy ne kelljen gázt adni.
2020. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Nyilván nagyon lassú manőverezésnél nincs értelme gázt adni, de pl. egy járdaszegélyre vagy egy emelkedőre nem tudsz másképp feltolatni.

De hogyha egy hosszabb utcából kell kitolatni, akkor sem szívesen szarakodnék alapjáraton 5 km/h-val, hanem simán kitolatok 20-30 km/h-val.


Miért ártana a motornak? Fizikailag szinte semmi különbség nincs aközött, hogy egyesben vagy rükvercben adsz gázt.

2020. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapból hatalmas hiba, ha gáz nélkül indulsz el akár előre, akár hátra. A modern autókkal lehetséges, mert gázt ad a számítógép helyetted, hogy ne fulladj le, de ettől még túl alacsony a fordulat, aztán csodálkozik mindenki hogy 150 ezer km után kuka a kettőstömegű. Még 1-2 méteres tolatásnál is kell pici gáz, hogy finoman járjon a motor, ne alapjáraton remegjen szegény.
2020. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana...
2020. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Mi a kérdés?

Fogáspontnál mindig gázt!

Ha előre, ha hátra.

2020. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy tolatáskor nem a motor működik fordítva, hanem a váltó. Tehát kb annyira árt neki, mintha egyesben adnál gázt neki.
2020. máj. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!