Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » “Büntetőfék”-nagy bajom lesz...

“Büntetőfék”-nagy bajom lesz belőle?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, ma történt az eset. Hazafelé mentem autóval, amikor az egyik utcában az egyik háztól egy kisgyerek egyedül elkezdett kiszaladni a kertből az útra, amitől megijedtem hogy elémfut, ezért valóban fékeztem egyet hirtelen. Ezután az anyukája elkapta, mentem tovább ötvennel ahogy kell. A mögöttem lévő autós (aki nagyon szorosan jött mögöttem) elkezdett dudálni és villogni. Vészvillogtam is neki és feltettem a kezem hogy bocsánatot kérjek a hirtelen fék miatt. Az autós férfi hazáig követett, ezalatt végig dudált és kiabált ki. Amikor hazaértem kiszálltunk, elkezdett velem üvölteni, elmondott minden r.bancnak hogy mit büntetőfékezgetek. Próbáldam elmondani hogy nagyon sajnálom azt hittem ki fog szaladni a gyerek, de csak üvöltött hogy ne hazudjak mert nem volt semmi gyerek ott, direkt büntetőfékeztem, felvette a fedélzeti kamerája és ezt nagyon meg fogom bánni mert viszi is a rendőrségre és jobb esetben elveszik a jogsim rosszabb esetben leültetnek, és vigyázzak magamra ha egyedül vagyok mert az ilyen k.vák mint én nagyon megbánják hogy élnek stb ilyeneket mondott

Soha nem volt még velem ilyen és nagyon megijedtem :( tényleg nem büntetőféknek szántam, békés sofőr vagyok soha nem csinálnék ilyet.

Mi van ha a fedèlzeti kamerán tényleg nem látszik a gyerek és büntetőféknek ítélik?:( nagyon félek a következményektől, én nem akartam rosszat!



2020. máj. 31. 10:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
Nana, a büntetőfékezés az teljesen indokolatlan, pontosabban a büntetés az oka. Te teljesen indokoltan fékeztél, sőt, ilyenkor kötelező lassítani, minden valamire való oktató megtanítja, ha gyereket látsz, akkor lassíts. Az, hogy a hátadnál lévő észre sem vette a gyereket, az ő nyomora.
2020. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

Te nem követtél el semmit, amit ő művelt, az bűncselekmény.

Fel kellett volna hívnod a kocsiból a 112-t

2020. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem értem minek mentél haza ha láttad, hogy követ. Én megálltam volna egy boltnak a parkolójában és hívtam volna valakit. Tuti megijedt volna ha látja, hogy telefonálsz. Én is volt már, hogy fékeztem hirtelen, mert úgy tűnt, hogy át fog szaladni előttem egy kutya. Lehet pampogni a mögöttem jövőnek de kresz szerint is köteles vagy mindent megtenni, hogy elkerülj egy balesetet. Értelemszerűen fékezni fogok és nem ütök el egy kutyát. Egyrészt, mert élőlény másrészt nem olcsó cserélni a lökhárítót meg az egyéb dolgokat.
2020. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Elém egyszer busz takarásából ténylegesen elém lépett egy öreg néni. Fékeztem, szerencsére meg tudtam állni, de a mögöttem jövő belém csattant. Itt is rögtön neki állt feljebb. Ordibálva közölte velem, hogy én vagyok a hibás, mert minek álltam meg, mikor nem volt zebra. Szerinte nyugodtan fékezés nélkül el kellett volna ütnöm a gyalogost, mert nem zebrán lépett le, ezért nem ismeri el a felelősségét a balesetben. (Mondjuk akkor az én szempontomból semmivel nem lettem volna előrébb, mert akkor az autóm eleje törik össze és még személyi sérülés is van. Neki elhiszem, hogy kényelmesebb lett volna, mert csak simán tovább hajt.) Higgadtan annyit mondtam neki, hogy jó rendben, akkor hívjunk rendőrt a felelősség megállapításának érdekében. Na, rögtön megváltozott a véleménye és egyből együttműködő lett. Mondta hogy nem kell ide rendőr, elismer mindent. Szóval általában az ilyeneknek csak a szája nagy.
2020. máj. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!