Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 13 éves gyerek vezethet...

Egy 13 éves gyerek vezethet jogsi nélkül 125 köbcentis motort?

Figyelt kérdés

A szomszéd gyereke nagyon el van kényeztetve, születésnapjára kapott egy motort , azzal rójja a köröket a faluban este 7 és 10 óra között. A motoron nincs rendszámtábla, a gyerek meg tök nyugodtan egykerekezik vele.

Tudom mindenki azt csinál amit akar, de éjjel ne itt durrogtassa már az ablak alatt. Ez egy kis falu itt még rendőr se nagyon jár. Feljelenteni nem akarom mert rájönnének hogy én voltam meg névtelenül nem is tudnám.

Szóval ez megengedett dolog? A szülei tojnak rá mit csinál és ha véletlenül balesetet szenved ki lesz a felelős? A szülő aki motort vesz a kölöknek?


2020. jún. 2. 09:42
 1/8 anonim válasza:
54%

Szia!

Szerintem nem. Közúton nem. Mondani kell neki, terepre menjen.

2020. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy nem vezethet. Tökmindegy, hány éves, ha nincs jogsija, akkor nincs kérdés. Ha zavar, beszélj velük, hogy ne a te házad környékén durrogtassa, biztosan van hely máshol is.
2020. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Ez a kérdés komoly, vagy csak hergelni akarod az embereket? Pontosan tudod, hogy jogosítvány kell közúton való közlekedéshez. Azt is ki tudod deríteni, hogy AM-es jogosítvány 14 éves kortól van, ami csak 50 köbcentiig jó. 125 köbcentihez A1-es kéne, az 16 éves kortól lehetséges. Illetve azon kéne, hogy rendszám legyen. Illetve azzal sem szabad közúton egykerekezni.


Elég troll-gyanús ez a kérdés 🤔 Több szempontból is.

2020. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként nem kell feljelenteni, elég, ha beszólsz a rendőrségre, hogy mi van, aztán ők majd elkapják.
2020. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
54%
Egyetértek az utolsó válaszadóval és nem kötelező megadni a neved. Ha figyelmeztetés ellenére sem fejezi be (mert ezzel kezdd), be kell szólni és kimennek. Akár többször.
2020. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk ha szóvá teszed a családnak, aztán másnap kimennek a zsaruk, akkor tudni fogják, hogy ki nyomta fel. Szóval azért okosan.
2020. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Köpjetek és irogassatok a netre, ezt szereti mindenki.. Én 11 évesen Babettával, Simsonnal, meg mikor mivel jártam a falut egész nap fel alá sokadmagammal, manapság lassan már biciklivel sem szabad kimenni. Az én fiam is szokott motorozni, inkább nem írom le hány éves.
2020. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7: mi is motoroztunk a haverokkal 12 évesen, el is kaptak a rendőrök, meg is kaptuk a lecseszést.

De mi kisutcákban mentünk, nulla forgalom, meg az a Babetta se nagyon ment többet 20-25-nél.

Én azt veszem észre, hogy a mai gyerekek sokkal felelőtlenebbek. Meg mondjuk a forgalom is sokkal nagyobb. Ha hangos kipufogóval őrjöngene valaki nagymotorral, akinek nincs jogsija, akkor én is ideges lennék rá, szerintem ebben semmi képmutatás nincs.

2020. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!