Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jártatok már ti, vagy közeli...

Jártatok már ti, vagy közeli ismerősötök rosszul használtautó vásárláskor? Mi a sztori?

Figyelt kérdés
Hogyan sikerült kiválasztani az autót? Mi volt a probléma vele, mint kiderült?! Hogyan történt és mi lett a végkifejlet?
2020. jún. 2. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Eddig egyetlen autómat, a legelsőt vettem használtan. Ez egy 6 éves, bár nem kevés km-esm jól felszerelt dízel autó volt. A szokásos fogyó-kopó anyagok (vezérlés, folyadékok, szűrők, összes féktárcsa, betét) cseréjén kívül nagy meglepi nem ért. Talán egy kivétel, a bal hátsó kerékfelfüggesztés spirálrugója törött volt. Ez nem nagy kaland, csak azért bosszant, mert előtte elvittem az autót márkaszervizbe állapotfelmérésre, amiért fizettem is. És egy büdös szót nem mondtak a rugóról. Ki volt pipálva, hogy minden oké vele. Persze ettől függetlenül megvettem volna valószínűleg az autót. Meg örülök is, hogy ennél nagyobb baja nem volt.

A következő autómat már újonnan rendeltem. Részben azért amilyen rémtörténeteket hallok, olvasok itt is átverésekről, hibák elsunnyogásáról.

2020. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen. Konkrétan nem én.

Excsajom.

950.000 volt kb az autó. Sávos ajándék járt a kocsihoz értéktől függően 1 millió felett gps, alatta télikerék szett. Én voltam megnézni, kiválasztottuk a kocsit, tükörradiál nyárigumik voltak rajta. De ezzel számoltam. Kereskedő felajánlotta, hogy mivel közel a határhoz, inkább ad gps-t, mondtam nem kell. 4 új, egyforma téligumit adjon acélfelnivel. Belement. Aztán kapott a párom utólag 2 pár különböző használt téligumit felni nélkül. Mondtam, hogy ne hozza el az autót. De annyira rá volt kattanva, hogy elhozta így is. Gratuláltam neki, aztán kész.

2020. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen. Első autóm volt egy hatalmas katasztrófa.


Én mindig autórajongó voltam, de mivel csak a vételár felét tudtam én belerakni, a maradékot szüleim (akik teljesen laikusok) pótolták ki, nem volt teljesen az én választásom, hogy mit vegyünk.


Ismerős ismerőse egy autószerviz tulajdonosa, aki előállt a "tuti tippel": neki pont volt egy 1997-es Ford Mondeoja, 2 literes benzinmotorral, sok extrával, ráadásul nem is nézett ki rosszul egyáltalán. Bár én nem ilyet akartam, sőt, a Ford, mint márka, nagyon távol áll(t) tőlem, megtetszett a digitklíma, meg a 136 lóerő, meg a sötétkék szín, és a sok egyéb extra. Meg lett véve, nem is olcsón.


Használtam 1 évig. Tört a vezérműtengely, mint kiderült, az ügyes mérnökök üregeset gyártottak bele. Innen is csókoltatom őket.

Aztán tört a váltóház, minden előjel nélkül az Árpád híd közepén egyik reggel.

Később meghalt az elektronika, de teljesen. Hol volt világítás, hol nem. Hol volt kpzár, hol nem. Stb, stb. Egy horror volt.

A "kedves ismerős" kereskedő, akitől vettük, annyit tudott ezekre mondani: "Nem így kéne használni". Nade hogyan? Teljesen normális ember módjára használtam, lendületesen, de nem úgy, mint egy hülyegyerek.


Végül eladtuk, kb 600 ezer forint bukó volt a 300 ezres autó.

A következőt már én vettem, azzal nem volt váratlan probléma... :)

2020. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2- es: ha egy autot a lefutott gumik miatt nem veszunk meg az a nem hozzaertes netovabbja.
2020. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4:

"tükörradiál nyárigumik voltak rajta. De ezzel számoltam."


Értő olvasás esetleg?

Tudtam, láttam milyen gumi volt rakta. Ennek tudatában alkudtunk és egyeztünk meg. Ahogy megállapodtunk a pontos téli kerék szett paramétereiben is. Utóbbit nem tartotta be a kereskedő. És ilyen formában, aki ennyire gerinctelen, lehúzó féreg, azzal nem szabadna üzletelni, mert ki tudja még mi másban ver át esetleg.

Mondjuk az autó nem volt rossz, nem tudom azóta mi van vele, de évekig megvolt még problémamentesen legjobb tudomásom szerint. Csak azért nem mindegy, hogy a vételár 10%ával lehúznak, vagy nem


#2

2020. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!