Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsihoz tippek?

Jogsihoz tippek?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkezdem a jogsit és kicsit parázok. Tudnátok tippeket mondani? Szívesen olvasok sztorikat is. Ami még érdekel, hogy hány évesen csináltátok a jogosítványt és milyen volt. Illetve hány évesek vagytok most és hogy megy a vezetés?


Én néha szoktam vezetni, mert kisvárosban lakunk. Persze, úgy hogy Apa ül mellettem és mondja, hogy mire figyeljek. Azt mondta, hogy "elég ügyes vagyok egy kezdőhöz képest." Attól függetlenül én nem annyira bízok magamban. Nagyon izgulós és parázós vagyok. Annyira, hogy már attól lef*som a bokám, ha az osztály előtt kell felelnem. Ja, és még annyi, hogy AM-re már van jogsim.


Szívesen várom a tippeket és a sztorikat.


17/F



2019. okt. 25. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó autósiskolát válassz, normális oktatót.

Ennyi a tanácsom, a többi jön magától.

2019. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"már attól lef*som a bokám, ha az osztály előtt kell felelnem"

Ezen valahogy emelkedj fölül, lépjél túl rajta, mert a vezetés gyakorlás is közönség előtt fog zajlani.

Feltűnést keltő az autó a T betűvel, ott ül melletted az oktató, akit lehetőleg körültekintően válassz magadnak, ha ennyire érzékeny vagy, forgalmi vizsgán pedig a vizsgabiztos egy totál idegen fazon lesz, nem vele kellene foglalkoznod.

2019. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne gyakorolj otthon amíg nem voltál oktatóval

Lehet, hogy máshogy fog berögzülni mint ahogy tanítja, lehet, hogy rosszul rögzül be, nekem az egyik vizsgám így ment el, nem tudta mit csinálok és belenyúlt, pedig jó lett volna, másodiknál mindent úgy csináltam ahogy tanította és meglett

2019. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindegyik hasznos volt. De azért sztorikat is várok. :)
2019. okt. 25. 20:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon cuki vagy! Én 32 éves női tanuló vezető vagyok jelenleg is. November közepén kezdtem. Izgulni nem kell. Nálunk minden kezdőtől kérdezik, hogy vezetett-e már. Sokakból nehéz kinevelni a berögzült hülyeséget. Más otthon vezetni szerintem, és más oktatóval. Apukád, biztosan jól vezet, de lehet, hogy nem úgy kérik majd az oktatáson és a vizsgán, erre figyelj majd és ne ijedj meg. Minden autó más. Én dízelesen tanulok, otthon benzines van. Lesznek viták apukámmal majd mikor én viszem őket ide-oda, hogy azt nem így kell, stb. Nem baj. Mikor ő tanult másképp tanították. Ne félj. Az oktatónál is vannak pedálok, a kezével kormányozni is tud, ha baj van. A vezetésről annyit, hogy hol jobban megy, hol rosszabbul. Ezzel szerintem Te is így leszel. Kipihenve menj vezetni, azt javaslom és fogadj szót az oktatódnak. Én a 11. órán vagyok túl. A 9.-en jól ment nagyon. Pedig én nem vezettem előtte. lényeg, hogy nézelődj vezetés közben. Nekem élmény minden óra. Múltkor a célegyenesben voltunk. Egy parkoló udvarba hajtottam be a munkahelyem mellett, kerestem, hova parkolhatok, közbe kanyarodott ki egy kocsi takarásból, de ő látott és én is, mire közel értem hozzá, addigra már mellettem volt. Átláttam a szitut, és csak lassítottam, mert ilyenkor az oktatóm azt mondja nem muszáj megállni. Annyira lassan haladtam, hogy szinte megálltam, de mivel láttam, hogy nincs baj, elfér, így csak fékeztem és lassítottam. A kuplungot persze ezért nem is nyomtam. persze, hogy lefulladtam, persze addigra a másik autó rég elment. Ki is kaptam rendesen. Lesznek ilyen helyzetek veled is, de hallgass az oktatóra. Jobb ha megállsz. Persze ha a kezedben lesz a jogsi, biztos lesz amit nem úgy fogsz csinálni, mint az oktatáson. Elmondok egy másik sztorit is. Ismerős kislány, nyáron, ugyanennél az oktatónál. Országúton voltak. Volt egy körforgalom, a kislány át akart menni, mert úgy látta simán ki is ért volna. Ő is "kikapott" mert elsőbbséget kellett volna adni... De azt hiszem pont nem jött semmi.... Ennyire másképp gondolkodnak a nők és a férfiak látod?

És itt egy vicc:

A nők sokkal jobban vezetnek, mint a férfiak, ugyanis a férfiak behúzott kézifékkel elindulni sem tudnak, nemhogy egész nap úgy közlekedni! :D:D:D


Tehát azt javaslom válassz egy jó oktatót, aki türelmes is. Ne az motiváljon, hogy mielőbb vezethess, mert akkor kapsz egy rossz oktatót és elástad magad. Várj! Érdeklődj (haveroktól, stb.) A jó dolgokra várni kell. Én 4 hónapot vártam. Fel a fejjel.

2019. dec. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!