Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ablaktörlő lapátoknak jó,...

Az ablaktörlő lapátoknak jó, ha szilikon sprayvel kezelem?

Figyelt kérdés
2020. jún. 4. 09:12
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
semmivel ne kezeld; ha már nem működik jól, csere.
2020. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
1000-2000 forint egy új lapát. Szerintem ezen ne spórolj
2020. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
78%
Remek ölet lenne.....higy aztán szuperül összekenje a szélvédőt es semmit se láss.
2020. jún. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Évenként le kell cserélni, ha szükséges, és annyi.
2020. jún. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 12 évig birta hogy semmivel nem kezeltem, most elszakadt.
2020. jún. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem! Összekeni az üveget és semmit nem látsz, főleg éjszaka a fénytörés miatt. Ezenkívül a szilikontól tud csak igazán repedezni a gumi. Nem véletlen, hogy a jó minőségű gumiápolók szilikonmentesek. Szilikonsprayt gumira, műanyagra utoljára a 90-es években használtam. Aztán rájöttem, hogy vannak sokkal jobb szilikonmentes ápolók erre.

Visszatérve az én autómhoz egy jó minőségű lapát pár 12-13e Ft. Nem olcsó, de 3-4 évet simán kibír. Hozzáteszem garázsban parkolok, nem kell jeget kapargatnom reggelente, így valószínűleg ez is hozzájárul az élettartamához. Szóval ha elhasználódik, kidobom és veszek újat. Még az ilyen drága lapátokat sem kenegetem semmivel.

2020. jún. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!