Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb első országúti nem ég,...

Jobb első országúti nem ég, ha reflektort ráadom akkor meg igen. Egy izzón megy mindkettő. Mi lehet a baj? Opel corsa 1.2 1997

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok.

#Izzó nem ég
2020. jún. 5. 09:18
 1/7 D. Brasco ***** válasza:
100%
Valoszinuleg H4-es foglalatu izzo van benne,ott meg 2 kulon izzoszal van egy üvegtestben,tehat siman ki tud égni az egyik,de attol meg a masik vilagit.
2020. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi az az országúti és a reflektor szerinted?

Ugyan az .

DE te biztos a tompítottra gondolsz.

Amúgy ki vetted már és megnézted vagy egy másikat kipróbáltál helyette???

2020. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egy izzócsere és kész?
2020. jún. 5. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Addig ki se kellene írni a kérdést amíg mem cserélsz égőt.

Én szégyellném magam ezért.

2020. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Mi az az országúti? :D Tompítottra gondolsz?

Mi az hogy egy izzón megy mindkettő? Mivan?

Ezt megnézted? Létezik ilyen, hogy egy izzóban több izzószál van, akár különböző fényerővel, de én még konkrétan nem láttam ilyen autót. Szerintem ez ritka mint a fehér holló. Nézd azt meg még egyszer... Aztán lehet tényleg...


Cseréld ki a jobb és baloldalt. Ha a bal oldali (egyébként működő) izzó sem ég átszerelve a jobb oldalra, akkor nem az izzóval van a gond. Amúgy meg menj el a boltba, és vegyél egy szett izzót. Egy 1997-es Corsaba, ha azt mondom 2000 Forint egy pár ilyen izzó, lehet sokat mondtam...

2020. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezeket emberi nyelven tompított fényszórónak, illetve távolsági fényszórónak nevezik.

"országúti", "reflektor", "refi", "fényszóró" ezek mind a távolsági fényszórónak a félreérthető megnevezései.


Egyébként igen, a B Corsában H4-es izzó van, ami duplaszálas: az egyik szál a tompított, a másik a távolsági. Ha az egyik kiég, attól a másik ugyanúgy működik. Jellemzően a tompított szokott először kiégni, mivel sokkal többet van használatban.

Tehát egy izzócsere nagy valószínűséggel megoldja a problémát.

2020. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #5:

Ha ilyet képes vagy kiizzadni magadból

"Létezik ilyen, hogy egy izzóban több izzószál van, akár különböző fényerővel, de én még konkrétan nem láttam ilyen autót."

akkor szerintem ne akarj itt válaszolgatni, még a kérdezést is megfontolnám.


Az összes H4 izzó két izzószálas, tompított és távolsági fényre. A régebbi autók jelentős része ilyen.

Amelyik kocsinak nem ledes a hátsó lámpája, és egy burában van a fék lámpaés a helyzetjelző, azokban a lámpatestekben 5/21 wattos izzó van, az egyik a helyzetjelző izzószál, a másik a féklámpa izzószála.

Az autók nagyobb része ilyen volt a ledkorszak előtt. Azt írod, nem láttál még ilyen autót, akkor csak arra válaszolj, nehéz volt-e megtanulni fehér bottal járni, és milyen érzés gépelni a képernyőfelolvasós vak-barát PC-ről?

2020. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!