Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyesfajta parkolási bírságtól...

Ilyesfajta parkolási bírságtól el szoktak tekinteni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam a 19 éves fiamnak az autómat, Budapestre kellett utaznia. 10 percre állt meg egy parkolóhelyen, hogy beszaladjon egy papírt elintézni. Mire visszaért az autóhoz, egy 50.000Ft-os bírság várta a szélvédőn, mivel mozgáskorlátozottaknak fenntartott helyen várakozott. A büntetés teljesen jogos, mivel valóban ki volt helyezve egy erről információt adó kiegészítőtábla, amit sajnos a nagy sietségben nem vett észre. Én hiszek neki, mivel jól ismerem, beismerné ha tudatosan rótta volna fel a várakozási szabályokat, de nem is ez a lényeg most.

A büntetőcédula nincs aláírva, mivel akkor a helyszínen már nem volt ott a büntetést kiszabó hatósági személy. Felmerült bennem, hogy mivel neki keresete nincsen, továbbá az autó is az én nevemen van, lehetne-e ez ügyben valahol fellebezni. Ha igen, akkor ennek mi a menete, illetve milyen esélyeink vannak rá, hogy eltekintenek a megfizetéstől? Eddig sem ezzel az autóval nem volt még közlekedési szabálysértésem sem nekem, sem a fiamnak. Továbbá e tekintetben az előéletünk is "tiszta", soha sem volt még semmilyen bírságunk vagy ilyesmi.


Tisztességes keretek között szeretném rendezni az ügyet, amennyiben erre a törvény is lehetőséget biztosít. Hamisan nyilatkozni, csalni nem szándékozom, csupán a lehetőségeket keresem.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 9. 13:05
 1/4 anonim válasza:

Szerintem nincs lehetőség.

Pár éve mobilparkoltam, a város több területre van osztva. Véletlenül nem jó végű számra küldtem a parkolást, megbüntettek. Írtam nekik, hogy jóhiszeműen jártam el és elismerem azt is, hogy hibáztam, viszont nem bliccelni akartam, csak elrontottam a telefonszámot.

Visszaírtak, hogy ez mind szép és jó és legyek szíves határidőre befizetni a büntetést, mert más őket abszolút nem érdekli.


Úgyhogy gondolom a ti esetetekben sem lesz lehetőség enyhítésre.

2020. jún. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem névre szól a csekk, hanem rendszámra, mindegy hogy melyikőtök fizeti be.

Nem csak a visszaesőket büntetik, mindegy hogy hányadik szabálytalan parkolás. És az is minegy hogy két perc vagy másfél óra volt.

Méltányosságból biztos hogy nem engedik el a bírságot.

2020. jún. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy ilyen indokot mindenki tudna előadni ha valamit szabálytalankodik.

Sajnos kikell fizetni, a kocsi tulajnak.

2020. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 D. Brasco ***** válasza:

Tulajdon képpen miről beszélünk?!

A fiad elkövetett egy szabalytalansagot,amit ő is meg te is elismersz,de azért szeretnel fellebbezni meg a kiskaput megtalalni!Az hogy eddig semmiert nem büntettek meg senkit nem erdekel.......amugy is mindog van egy első alkalom.

Egyebkent ezt jol elcseszte a gyermek,tekintve hogy a hatosag az elmult idoszakban azonnal ugrik a roki helyen valo szabalytalan parkolasra.Ezzel az 50ezres birsaggal amugy meg olcson meguszta

2020. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!