Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Padló lemeznél mit használjak...

Padló lemeznél mit használjak korrózió védelemre?

Figyelt kérdés
Hónapokat állt az autó sajnos beázott a szélvédőnél többször és állt a víz a beltérben. Egész belseje ki van már pakolva a padló lemez pár helyen rozsdás. Mit ajánlotok a kezelésére. Van valami spéci védő festék vagy elég az ipari nitro alapú alapozó. Ahol dolgozok a szén acélokat azzal szórjuk.

2020. jún. 10. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rozsdás akkor a Korant nevű átalakítót tudom ajánlani. És arra mehet rá az alapozó.
2020. jún. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én dinitrol rozsdaátalakítót használok, de lényegében ugyan az. Passziválni mindenképp érdemes, mielőtt fested.
2020. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első körben csiszold le róla amit tudsz. Utána rozsda átalakító, majd alapozó.
2020. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam hogy ezzel a drótkefés fúróhoz való csiszoló fejjel le vasig. Utána rozsdamaró-passzivállóba áztatom. Ha kell akkor többször, sok ideig. Majd megint egy jó csiszolás neki. És végül hammerite. Ha meg festeni akarod valamilyen színre akkor mehet hammerite-ra az alapozó és arra amilyen festéket csak akarsz.

Nem vagyok szakember, de nekem eddig ez bevált lassan egy évtizede.

2020. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Dinitrol márkát ismerem, az egyik legjobb szóval tőlük veszek átalakítót és nitro alapozóval fújom akkor utána. Szín lényegtelen, mert nem látható helyen van.
2020. jún. 12. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én írtam a Dinitrolt. Drága, de jó az átalakítójuk. A flakonon az van, hogy átalakító és alapozó egyben. Szóval ha csak javítgatok, én nem szoktam külön alapozni. Megy rá ez, másnap meg az alvázvédő. Így szoktam. Nem volt vele még gond.
2020. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!