Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelőnél gyertyacsere...

Autószerelőnél gyertyacsere kb hány óra alatt van kész?

Figyelt kérdés
2020. jún. 10. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hány óra, hanem hány perc. De nyilván nem lehet rá válaszolni, hiszen az autószerelő időbeosztásától függ. Tőle kellene megkérdezned.
2020. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
10 perc alatt meg lehet csinálni, de az autószerelők nem csak a te autóddal foglalkoznak. Ha belekezd seperc alatt kész, mondjuk nem írtad hány db gyertyát kell cserélnie...
2020. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mikor tud nekiállni. Ha normális szervizbe viszed ahol be van osztva a szerelők ideje akkor maximum 30 perc alatt megvan ha nem jön közbe nekik valami, ebbe benne van a beállás a műhelybe, kiszdés, beszerelés, számlázás stb... Egy otthon dolgozó vagy egyedül dolgozó kis szerelőnek ez több napjába telhet ha odateszed az autódat és azt mondod nem sürgős mert prioritásként úgyis azt csinálja meg ami tényleg fontosabb. De ha úgy beszéled meg vele hogy amint odamész és álljon neki mert sürgős az autó és nem érsz rá ott órákig várni meg napokig akkor kényelmes tempóban megvan 20 perc alatt.

Én rohadtul nem vagyok autószerelő, nincs is akkora tapasztalatom sőt még annyi sincs. Nekem kényelmes tempóban nem kapkodva 50 percembe tellett az összeset lecserélni.

Dízel autómnál ami egy kis dobozos autó ott az izzítógyertyák cseréjével időztem 3 órát, csak azért mert kegyetlenül be volt állva és nem akartam se beletörni, se megtépni a menetet. Plusz 1 órám azzal ment el hogy elmenjek a boltba megvenni az újakat.

2020. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
100%
Tipustol fuggoen pár perctől kezdve több órán is tarthat
2020. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Általában 15-20 perc, ha nagyon komótosan dolgoznak.
2020. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, de nem írtad, hogy gyújtó, vagy izzítógyertyáról van szó. Ha izzító, az bele tud gyógyulni szépen. Ha bele is törik és le kell venni a hengerfejet, az simán van egy nap is.
2020. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Hát azért egy gyertya cserével ne menj már szerelőhöz, hanem fogj neki és kész.

Mégha gyertyakulcsot veszel is fele vagy negyed annyi pénzből kijön ez a munka. Mert gondolom a szerelő egy órát felszámol.

2020. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, általában nem sok idő, de láttam már olyan amerikai egyterűt, amiben keresztben volt a V6-os motor és a hátsó sor gyertya cseréjéhez ki kellett billenteni a motort. Az nem 10 perc.


Láttam már kiszedés közben széttört gyertyát is aminek a darabjai szépen potyogtak a motorba. Azt rendbe tenni megint nem 10 perc.


Ha előtted valaki nagyon izomból tekeri bele a gyertyát, simán szét tudja cseszni a menetet, azt megcsinálni megint idő.


Szóval ha átlagos autód van és minden klappol, akkor pár perces meló, de ha valami gixer van simán lehet jóval több is...

2020. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a Nissan Quashquai-ban is meg kell bontani az egész motor felső részét az sem 10 perc.

Jó lenne tudni milyen autóról beszélsz.

2020. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Egy régebbi, egyszerűbb (sor4 keresztben) nem burkolt motornál tényleg pár perc. Kábeleket lekapkodni, régi gyertya ki, új be, kábelek vissza, kész, örül.

De pl. egy Smartban kicserélni mind a 6 gyertyát még egy smart-edzett szerelőnek is több órás cumi.

És számtalan köztes lehetőség van, már egy Suzukiban is le kell venni a légszűrőházat, a hengerfej műanyag burkolatát, és ez alatt vannak a gyertyapipával összeépített trafók, ez nem tíz perc, de nem is egy óra, 30 perc alatt komótosan megvan kényelmesen, ha először csinálja az ember.

2020. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!