Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy opel zafiár (2000),...

Vettem egy opel zafiár (2000), 205r16 os kerekekkel adták, lehet rajta ekkora kerék?

Figyelt kérdés

Nekem marhára tetszettek azok a nagy lufik rajta, de apósom szerint nem lehet rajta akkora kerék, és leszedette velem őket.

Ő autószerelő, szóval adok a szavára, de akárhogy bújom a netet, nem találok egyértelmű infót, hogy most lehet rajta akkora kerék, vagy nem... ő azt mondta, hogy rendőr megbüntet érte... en kicsit kételkedem, szerintem a rendőrök zöme azt sem tudja, mi az a kerékméret...



2020. jún. 16. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Eleve a gumit három méret határozza meg, te 2-t írtál...

Egyébként pedig a tanksapkában, esetleg valamelyik oszlopon van egy kis matrica a méretekkel

2020. jún. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
205/55 R16 a gyári méret. A váltómérete a 195/65 R15 és a 215/40 R17.
2020. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Ha viszont a felni ET száma nem stimmel és kilóg a kerék akkor tényleg szólnak érte.
2020. jún. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
205/65 r16
2020. jún. 16. 14:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Az nem jó. 41 mm el nagyobb mint kéne, ami túl nagy eltérés. Kihatással van a kilóméter órára, ABS-re (ha van) stb. Igaza van cseréld le.
2020. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezt melyik méret adja meg a 3 közül?
2020. jún. 16. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:
A 3 számból lehet kiszámolni.
2020. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

205 a profilszélesség lesz mm-ben, az 65 a profilarány, vagyis a profil magasságának és szélességének az arányát fejezi ki ez a szám. Érdemes tudni, hogy ha kicsi ez az arány (pl: 55), akkor az azt jelenti, hogy az oldalfal alacsony, ami a kanyarban jobb tapadást produkál. Az „R” betű a radiál abroncsot jelzi, amely a belső konstrukcióra utal – ma már csak ilyen van forgalomban. A belső átmérőt (felni magassága) mutatja a következő, ebben az esetben a 16-os szám, amit hüvelykben fejeznek ki.


65r-el van a "gond", ettől magasabb/ballonosabb a gumi, imbolyoghat tőle az autó. előttem is írták km/h-re, abs-re negatív hatással van. 205/65r/16 nem szerepel a gyári méretek között, váltó méretben sem. A gyártó ezt a méretű gumit nem ajánlja.

Én fent hagytam volna, após vesz rá másik garnitúrát, akkor szedheti le.

2020. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!