Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autókereskedésnél mennyit...

Egy autókereskedésnél mennyit lehet alkudni? Találtam egy nekem megfelelő autót 700-ért. De mivel majdnem 20 éves én maximum 500-at adnék érte.

Figyelt kérdés
2020. jún. 21. 12:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyit valószínűleg nem.
2020. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon max 10%ot. Nekem anno egy 1 millas kocsibol az atiras ksgeit engedtek el, ami volt vagy 30e ft....
2020. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pedig ők az ilyen régi vasakat 3-400-ért számolják be. Ezt biztosan tudom.
2020. jún. 21. 12:41
 4/15 anonim ***** válasza:
Annyit sem érnek , kitisztítják és meghirdetik . Esetleg zsír új a műszakija ezáltal levették a felelőségüket perelhetik a vizsgaállomást bajok esetén .
2020. jún. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kereskedésben nem lehet sokat alkudni. Magánembertől vegyél, ha nagyon alkudoznál.

#3: igen, ez az árrés amiből fenntartják a kereskedést.

2020. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Milyen autó?
2020. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kereskedőnél is lehet alkudni csak nyilván 15-20 éves autó árából nehezebb. De lehet ha értesz hozzá. Meg kell nézni neten mik a jellemző hibák és ha azok nem voltak feltüntetve a hirdetésben és te észreveszed az egy jó alkualap.
2020. jún. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha annyi pénzed van akkor egyezkedj velük.

Sose lehet tudni hogy nem lesz-e szerencséd és oda adják annyiért is.

2020. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ...


Használtautó-kereskedésben nehezebb lesz alkudni, főleg ha azzal a nyilvánvaló szándékkal mész, hogy elviszed az autót ha jó. Felmérik az állapotot és "előre lealkudják" már a meghirdetett árra, amire végül felteszik az árrést hogy legyen hasznuk.


Ha látják hogy esélyes a vétel de alkudni próbálsz, általában inkább felajánlanak valamit, átírási költség átvállalása a leggyakoribb, bár nem tudom hogy egy 20 éves autónál ez hogy megy, ilyen öreg autót még sosem vettem.


Én a legutóbbi autómat úgy hoztam el, hogy az átírási költségen kívül még friss műszaki vizsgát és extra garanciát alkudtam ki mellé. Korrekt áron volt meghirdetve alapból (állapotát és futott kilométert illetően csak marginálisan találtam jobb ajánlatokat, de nagyon messze külföldről, a logisztikával együtt meg már rosszabbul jöttem volna ki)... bár nagy értékű és fiatal autóról volt szó.


Azt lehet csinálni, hogy megnézed az autót, kipróbálod, majd teszel egy vételi ajánlatot hogy annyiért nyugodtan keressenek, annyiért elvinnéd. De egy kereskedésnek sokszor megérheti parkoltatni inkább az autót, mert általában van rá hely, eláll az ott egy évig is különösebb értékvesztés nélkül, szóval nem biztos, hogy jönni fog a hívás. Ez leginkább akkor működik, ha több kiszemelt autó van és egyszerre több helyre tudsz ajánlatot tenni.

2020. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Állapotot veszünk nem életkort. Ergo lehet érné... de!! murvás kereskedő valszeg 400-ért vette be.
2020. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!