Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cross Motort szeretnék vásárol...

Cross Motort szeretnék vásárolni, de mivel kezdő vagyok ide fordultam segítségért. Először is 125,250,300 vagy 450ccm motort érdemes elsőnek venni? Kétütemű legyen vagy 4? Milyen márkájú legyen? 1.000.000ft a maximum amit ki szeretnék adni a motorra.

Figyelt kérdés
2020. jún. 5. 01:39
 1/6 anonim válasza:
Ha kezdő vagy akkor max 250 300 annál feljebb nem mennék. Ott van az a kérdés is hogy akarod aut hogy mehess közúton. Az ütem pedig berfüggő.
2020. jún. 5. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdőnek még a 125 is sok lesz.
2020. jún. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2T ből 125, 4T-ből pedig 250!

2T-t kb fele annyiból lehet fenntartani mint egy 4T-t. Viszont utóbbi kezesebb, míg a 2T agresszívabb.

2020. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne vegyél 2T-250 vagy 4T-450. Ha tényleg cross motorban gondolkozol, és már gondolom nagyobb vagy így a nagy kerekű 85 kilőve, akkor vagy ahogy előttem írták 2T-125 vagy 4T-250, mindegyik egy vadállat. Az hogy melyiket olcsóbb fenntartani nagy kamu, legalábbis ha hosszabb távra gondolkozol. 2T-nél gyakrabban kell generálozni és többet eszik plusz olajat is kell venned a benzinbe. 4T-nél később kell generálozni viszont összetettem maga a blokk, ezért ott abban jön ki az ár különbség. Itt azt kell eldöntened, hogy melyiknek a karakterisztikája jön be a te stílusodhoz. Ha van rá lehetőséged nézz ki pályára és nézelődj. Esetleg ha van ismerős akkor próbáld ki. Másik fontos dolog, olyan motort vegyél amelyik tetszik (meg persze a pénzed engedi). Ha 1 milla van rá, akkor inkább 700-800.000 között nézegess. Mégpedig azért mert a magyar felfogás szerint "majd akkor adom el a motort ha már nincs sok neki hátra" vagy már van egy meglévő hiba de elsunnyogja és beleszaladsz egy "szar" motorba. Ekkor szokott elterjedni a mendemonda, hogy "hallod ilyen márkát ne vegyél, megvettem de már szar is" pont azért mert az előző gazdája szart bele és csak hajtotta amíg tudta majd amikor gond van vele vagy kezdődik a kopó alkatrészek cseréje, eladja. Jól nézd át a kiszemelt motort, és legyen a zsebben mindig tartalék lóvé.
2020. jún. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3+

Minden cross motor most lett felújítva, tehát ha veszel egyet valószinűleg nem éli túl a szezont tényleges nagyobb javítás nélkül.

Nekem a Honda Cr 125 blokk felújításának anyagköltsége 2 éve karcolta a 200000et, úgy hogy 30-40% kedvezményem volt. Munkadíj nem volt mert én csináltam... (Viszont a motorokat mindenki szereli, ami meg is látszik rajtuk. Amikor az eladó azt mondja ő csinálta, csak rá kell kérdezni az autóját is szereli e. Ha nem akkor csak tákol. Én a sajátomon a karosszéria javításon kívűl mindent szakszerűen megcsinálok) . A felújítás nagyjából: dugattyú, hajtókar, csapágyak, szimeringek, és a kuplung cseréből állt a sallangokkal együtt.

Haverom suzuki rmz 250 je majdem 600000 volt anyag költségbe. Kb ugyan azok lettek cserélve. Csak itt kellenek szelepek, vezérlés stb pluszba.

Az hogy a 2t többet eszik, ezt a különbözetet soha nem hozza be. Mire lehasználsz 3 vagy 4 dugattyút egy 2tvel megint teljes felújítás következik. Üzemórába kb a 4t se tud többet azonos felhasználás mellett.

Egy 2t dugattyú csere kb 40-45000 anyagba. A 4t nek meg a szelepeit kell cserélni mert elégnek egy idő után.

2020. jún. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sxf 250 (teljes blokk generál) = kb. 350.000Ft (Prox+Athena+Wössner és minden szimering viton)
2020. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!