Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kategoriás eltiltás hogyan...

A kategoriás eltiltás hogyan müködik?kell utánna utánképzésre járni?A jogositványodat elveszik vagy nállad marad csak épp nem.érvényes? B kategoriás eltiltást kaptunk,azt mondta az ügyvéd ettöl még pl kismotort lehet vezetni,és jogsi megmarad..

Figyelt kérdés
2020. jún. 24. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Inkább az ügyvédet kérdezd meg akkor, nyilván többet tud segíteni.
2020. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudta biztosra megmondani..!!Ezért kérdezem.
2020. jún. 24. 10:06
 3/12 crudy ***** válasza:
53%

Huhh, ezen en most vagyok tul..


Hogyha legalabb fel evre elvettek akkor kell utankepzes.


Igy van, ha csak b kategoriat vontak be akkor minden mast vezethetsz, akar kamiont is ha van ra engedelyed, akar robogot is, az ugye A1 azt hiszem.


Ugy van, h nalad marad a jogositvany, de ha ellenoriznek termeszetesen gepbe beutik a neved es ott latszik ha van kategoria eltiltasod, ha szemelyautoval fognak meg, az komoly bunti, ha motorral akkor nyilvan nincs baj.

2020. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm...Akkor biztossan nem veszik el?Elvileg azzal lehet igazolni hogy van jogositványod ha épp motorral állitanak meg,csak ugye értelem szerüen kocsit nem vezethet.
2020. jún. 24. 11:33
 5/12 crudy ***** válasza:
Ha kategoriara tiltanak nalad marad a jogsi.
2020. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem,hát pont 7honapra vették el,vagyis elöször 1év6honapra,és 600.000ft bünti,azt most levitték 150.000ft ra,és 7honapra.
2020. jún. 24. 12:00
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem semmi, mit csináltál?
2020. jún. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem én voltam,de családon belül történt a dolog,ittas vezetés nem ment gyorsan nem csinált bajt,csak épp igazoltaták és az alkohol szintje 0,29 volt elsöre,a másodiknál már 0,24..
2020. jún. 24. 12:53
 9/12 A kérdező kommentje:
Utánna érdeklödtünk egy autos iskolánál az utánképzésröl,és ott azt mondtáák nem biztos hogy fog kelleni utánképzés a kategoriás eltiltásnál..
2020. jún. 24. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben csak kategóriás az eltiltás nincs utánképzés! Amennyiben közúti járművezetéstől eltiltás ( azaz minden) akkor van utánképzés,az eltiltás hossza nem számít.

Amennyiben eltiltás alatt és utánképzés elvégzése nélkül vezet valaki és lebukik lesz egy másik után képzési ügye is. A költsége "B" kategóriás ( személyautó) kb. 60 ezer és 180 ezer forint között mozog. Időben pedig min. 3 hónap,a vége lehet 30 év is,ha sehogy sem sikerül a KRESZ vizsga. Addig ugyanis nincs igazolás arról hogy megcsinálta, tehát nem kaphatja vissza a jogsit.

2020. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!