Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El merjek menni a szerelőig?

El merjek menni a szerelőig?

Figyelt kérdés

Ma kiálltam a garázsból, és arra lettem figyelmes hogy egy kicsit ingadozik az alapjárat. Pár másodpercre rá elkezdett füst felszállni a motortérből, ekkor kiszálltam és éreztem égett gumi (?) szagot. Felnyitottam az elejét, és akkor néztem hogy valahonnan a generátor körül jön a furcsa zaj és a füst is valahonnan onnan jön. Gondolom, hogy a hosszbordás szíj vagy az ékszíjtárcsa lesz az. El lehet így menni a szerelőig (20km)? Vagy esetleg más baja lehet?

Köszi a válaszokat



2020. jún. 24. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez generátor csapágytörés. Minden megtett méterrel nagyobb a kár, mert a generátor forgórésze darálja le az állórészt.
2020. jún. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
tréler
2020. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
az ékszíjtárcsa, ha lelazult, az elvileg látható is..de ahogy írják, bármelyik is lesz a baja, csak tréler.
2020. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha generátor szorult meg és lelöki a szíjat, attól még annyit lehet vele menni, csak nem tölt a generátor.

De lehet szervó se fog lenni. Szóval ezt így nehéz megmondani.

Milyen verda ez?

2020. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4: Sőt lehet, hogy a vízpumpa sem fog menni és pár km után felforr a víz.
2020. jún. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha pár másodperc után már füstöl meg jön az égett szag, akkor a legkevésbé azon aggódnék, hogy komplett generátort kell-e venni, hanem, hogy kigyullad-e a kocsi, ha tovább járatom.
2020. jún. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha generátor szorult meg és lelöki a szíjat, attól még annyit lehet vele menni, csak nem tölt a generátor."


Vízpumpa nélkül nem mernék 20 km-t elmenni. 2-t még talán, de 20-at biztosan nem.

2020. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad a tréler.. érdekes egyébként hogy több mint 1 hónapig nem mentem az autóval, a hétvégén mentem vele 40 km-t és eddig semmi jele nem volt.. Olajcserénél se látszott semmi probléma. Egyébként szerintem generátor csapágytöréstől nem füstölne, és nem lenne égett szaga valaminek. Én arra gondolok, hogy valahol szorul a szíj és az "ég".
2020. jún. 25. 09:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is azt mondom, megszorult valami és csiszolja rajta a szíjat.
2020. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vagy megkérsz valakit, hogy vontasson el. 20 km nem olyan nagy táv és valószínű olcsóbb, mint a tréler.

Ha nem a csapágyon gördül a generátor tengelye, hanem súrlódik, az elég rendes hőt tud termelni. Amitől füstölhet és lehet égett szaga. Nyilván ez csak egy lehetőség. Látatlanban senki nem fogja tudni neked 100%-ra megmondani hogy mi a baja.

2020. jún. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!