Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkor erre nem kell jogsi igaz?

Akkor erre nem kell jogsi igaz?

Figyelt kérdés

[link]

nem konkrétan ezt szeretném megvenni hanem hasonlót. Úgy hallottam h 300W-ig nem kell az ilyenekre jogosítvány. Nekem van jogsim ne izéljatok velem ezt az tesómnak venném akinek egyéb okok miatt nem lehet jogsija.

Várom a válaszokat!



2020. jún. 25. 18:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De én úgy tudtam h bicikli sávban lehet vele menni. Mert közútra jogosítvány kell. Vagy akkor rosszul tudom? mert ha pedálos akkor majdnem elektromos bicikli csak robogó formájú. És akkor most az ilyet tekerni is kell meg közbe megy a motor is?
2020. jún. 26. 13:46
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen csak úgy szabadna. Pontosabban nem is szabadna hogy működjön a motor ha nem tekered.


Mindegy hol közlekedsz az útnak minősül a járda is része.

2020. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
És ha tekerem is meg megy a motor is akkor ennek mi értelme? tök olyan mint az elektromos bicaj nem? és akkor a belinkeltel lehet menni közúton? nem autópályára gondolok :D
2020. jún. 27. 12:39
 14/14 anonim ***** válasza:

Tehát ezek az elektromos kerékpárok mind egytől- egyik átverés. Csak részben eddig megtűrték őket. Ez a lényege, hogy ha kerékpárként használod, nincs jogsid, akkor ne tudj elektromos motorral közlekedni. Csak az minősül kerékpárnak, ahol a motor csak segíti a hajtást, tehát tekerned kell, hogy működjön. A motor csak segíthet a hajtásban és nem helyettesítésre szolgál. Ez a lényege. Mindenki veszi, hogy de jó, nem kell tekernem a biciklit, jogsi nélkül mehetek harminccal, közben meg nem minősül kerékpárnak.


Forgalmazni nem tilos, mert ha van jogsid közlekedhetsz vele.


Visszatérve közút, pontosabban ugyanolyan útnak minősül a legutolsó földút, mint a főútvonal, meg az autópálya. Mindenhova kell a jogsi.

2020. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!