Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift III kuplungpedál...

Chrisnewland kérdése:

Suzuki Swift III kuplungpedál recsegni kezdett. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2006-os, pár hónapja vásárolt Swift kuplungpedálja elkezdett recsegni, ropogni. Fogási ponttól lenyomáskor és visszaengedéskor is csinálja, illetve gyújtás ráadása nélkül is. Netes keresgélés után megpróbálkoztam szilikon spray-s fújkálással, de nem nagyon volt látszata. Kinyomócsapágyas problémának tűnik? Érdemes-e cserélni az egész kuplungszettet mindenképp vagy csak vizsgáltassam meg, és lehet, hogy kevésbé fáj a tárcámnak úgy vagy inkább a tuti full csere? Ennél a típusnál munkadíjjal kb mennyibe fájhat összesen?


Ehhez kapcsolódóan:

Még mondhatni kezdő sofőr vagyok, bár bénának nem tartom magam, de lehet-e vezetéstechnikai a probléma okozója? Ugyanis akikkel beszéltem, nem egy olyan kopóalkatrésznek mondják ezt, amit pár évente mindenképp cserélni kéne. Az autót 13 évig nyaralóautónak használták, alig futott 45e km-t, mikor hozzám került, én pedig napi szinten városozok vele. Pirosnál nem lenyomott pedállal állok, és a kezdeti megszokás óta véletlen gázt se fröccsentek fogási ponton túl. Maximum piros lámpához érve, lassuláskor már üresbe teszem a váltót néha. Ez okozhatja-e a gondot? Vagy szimplán a ritka használat után most egy tizenéves autó kapott egy rendszeres terhelést, és amúgy is elhasználódott volna?



2020. jún. 28. 18:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

újfent kiemeltem az eredeti sztorit...

mégpedig azért, mert végül teljes szett csere lett a vége. úgy ment a friss kuplunggal, mint kés a vajon a pedál. ellenben kb 1 hete a majd 3 hónapos jó minőségű (márkásból sem az olcsóbbat rakattam bele) kuplunggal is elkezdte a pedál ezt a nagyon enyhe kezdeti nyiszogást, recsegés-félét, ahogy nyáron is kezdődött a történet, ami 1-2 hónap alatt csak rosszabb lett.

mégis csak vezetéstechnikai lenne a probléma? tudomásom szerint azért egy új szettnek el kéne bírni 50-100 vagy akár 200 ezer km-t is, megfelelő használat mellett. az autószerelőmet is kérdeztem erről, ő azt mesélte, hogy ügyfélfüggő a dolog, valaki nyilván szarul használja. ami példákat hozott szar használatra, azok közül egyiket sem csinálom. nem pihentetem a lábam rajta, nem állok pirosnál rajta, nem fullasztom le folyton a motort, semmi általam ismert jelenséget nem produkálok. ültek azóta mellettem tapasztalt sofőrök is többen, és kérdezésem után sem említették, hogy szarul vezetnék, vagy hogy gyanúsan gyilkolom a kuplungot. matemetikailag sem értem, hogy egy gyári kuplung 45e km után az én tegyükfel szar lábam alatt fél év után pusztul meg, ami 13 éves. utána pedig egy vadiújat 3 hónap alatt nyírok ki? lehetséges-e, hogy valami más okozza a hibát, szerelésben lett baki vagy valami ilyesmi? nem gondolnék alapból ilyenre, jóhírű szerelőről van szó, nem az átbaszós fajta, stb. meg azért egy épkézláb szerelőnek nem egy nagy történet már egy kuplungszett csere, gondolom én. az első esetnél szerinte sok időbe telik, míg elkopna a kuplung teljesen, de azt elég tág fogalomnak gondolom. emellett nincs 3 havonta 80-90 ezrem új szettet rakatni bele.

tehát: valami más technikai malőrt követhetek-e el, amiről nem tudok, vagy esetleg keressem fel a szerelőt, hogy 3 hónapos friss kuplungot lehetetlenség még egy balfasznak is kinyírnia? azóta kb 1500-2000 km ment bele.

2021. jan. 22. 22:50
 12/14 A kérdező kommentje:
illetve mennyire balesetveszélyes, avagy mennyit lehetne még elmenni ilyen kezdeti nyikorgással? menet közben nem hallatszik, csak álló autónál, mikor kiszállok. zavaró, és nyilván nem kéne neki recsegnie. viszont azt sem akarom, hogy egyszer az úton dögöljön meg végleg. de gyanítom, hogy ha az én lábam a ludas, akkor el kéne kezdenem automatákkal szemezgetni...
2021. jan. 22. 22:51
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Annyit tudok hozzátenni, hogy nem hinném, hogy a te vezetéstechnikád a probléma okozója 2000 km után, valami más baja lehet.. Amúgy érdekel a kérdés engem is, mert én is ilyen autót szeretnék venni.

Facebookon van a típussal foglalkozó csoport, /MySwift-Team (Official) 2005/ próbáld meg ott megkérdezni, ott szerintem nagyobb eséllyel tudnak segíteni

2021. jan. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok

A munkahengerek környékén keresném a hibát..

Nem -e emelhet ki állandóan egy minimálisat? Nem szorul valami, valahol?

2021. jan. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!