Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor felengedem a kuplungot, és közben rajta tartom a lábamat, akkor a kuplung pedál "lüktet", vagy ütni kezd, a fordulatszámmal arányos gyorsasággal?

Figyelt kérdés
Dízel, alfa romeo 159-esről van szó. Váltáskor nincs semmi probléma, felengedem a kuplungot, és ha rajta tartom a lábamat a pedálon, akkor érzem hogy a motor fordulatszámával arányosan a kuplung pedál "ütögeti" a lábamat. Nem tudok erre jobb szót kitalálni, remélem más is találkozott még ezzel. Pár éve volt, hogy egy benzines Daewoo kalost vezettem, na annak jó szar kuplungja volt, fent fogott nagyon, és ott meg amikor felengedtem a kuplungot annyira, hogy a fogaskerekek összeérjenek, és elinduljon az autó, akkor ugyanez történt, amit fent leírtam. Tolatáskor amikor megtartottam a kuplung pedált, a pedál vissza-vissza ugrott, aztán ütötte a lábamat, szintúgy a fordulatszámmal arányos gyorsasággal. Most arra lennék kíváncsi hogy ezt mi váltja ki, és hogy lehet-e ebből valami baj?

2019. jún. 13. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Dmf
2019. jún. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kinyomócspágy lehet kezdi megadni amgát, amúgy meg nem is ajánlott azon pihentetni a lábad, épp mert azzal csak kínzod.
2019. jún. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg ez megmagyarázhatja azt, hogy nehézkesebb a váltás? Arra gondolok hogy a szokásosnál erősebben kell berakni 1-esbe meg 2-esbe.
2019. jún. 13. 19:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam egyszer volt ilyen, amikor én cseréltem kuplungot egy dízel fordon.

Egyedül csináltam, nem bírtam el a váltót a kuplungtárcsára ráforgatni, és valószínű összebarmoltam a tányérrugókat a szerkezeten.

De lehet még az, hogy eldeformálódott a kuplungtárcsa valamiért, és csámpás az egész kuplung.

2019. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lendkerék. Ha leállítod kinyomott kuplunggal nem csattan?
2019. jún. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!