Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri-e Mazda-6 autót venni?

Killersolyom kérdése:

Megéri-e Mazda-6 autót venni?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődik, hogy szeretnék venni egy használt autót a közeljövőben. Az autót magát Németországból/Hollandiából szeretném behozatni Romániába. Természetesen hozzáértőkkel, egy direkt ezzel foglalkozó céggel. Igazából a kérdéseim magával az autó márkájával és a jól ismert hibáival kapcsolatosak. Szeretnék venni egy 2013-2015 közötti Mazda 6-ot, 2.2 dízel motorral. A face lift-elt verzióra gondolok. Az autóra önmagában olyan 6-8 ezer eurót szánnék. A kérdésem az lenne hogy megéri-e foglalkozni ezzel a típussal? Nagyon megtetszett az autó, de nem szeretnék mellényúlni vele. Tudom hogy a rozsda és a Mazda jó barátok tudnak lenni, emiatt mindenképpen a szükséges alkatrész és olajcsere mellett elvégeztetnék rajta egy alvázkezelést is. Sajnos a netes keresgélés nem volt kellőképpen eredményes. Van aki azt mondja hogy nagyon eltalált autó de van aki szerint meg nem.


Elmondanám azt is, hogy nem vagy VW csoport ellenes, de valamiért nem jönnek be azok az autók. Néztem Skodát, Seat-ot, Volkswagen-t de valahogy nem tetszik annyira a választék. Annyi pénzért amennyit én fordítanék autóra, nem lehet viszonylag fiatal 4-6 éves autót venni úgy hogy abban ne legyen 250-300 ezer km.


A másik apró probléma hogy itt Romániában adó szempontjából nem veszik figyelembe sem a káros anyag kibocsájtást, sem pedig az eurós normát. A motor mérete miatt pedig egy kicsit nagyobb adót kellene fizetni az autóra mint például egy 2.0 méretű motorra. Ettől ha eltekintünk, megéri megvenni ezt az autót?



2020. jún. 29. 16:48
 1/6 Barnabas333 ***** válasza:
100%
13.5 évig volt Mazdám, imádtam őket, de a rozsdára sokat kellett költenem. Ezt a kérdést inkább a face Mazda vagy Mazda6 csoportban tedd fel vagy www.mazdaklub.hu és a fórumon. 2 kollégám is "mostanában" vett egy 5-öst és egy 6-ost elégedettek voltak vele. Aki a 6-ost vette 2 év után azért cserélte egy hibrid Toyotára mert most taxizik és sokat vezet. Azt tudom, hogy az egyterű MPV-k nek nem jó a diesel motor azok betegesek voltak. De nem azt néztél ki, 6-os dieselt annyira nem ismerem inkább kérdezd meg ott ahol írtam.
2020. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm szépen a választ!
2020. jún. 29. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Több ismerősömnek is volt Mazdája, elképesztően gyorsan rohadnak, van hogy egy 10 éves Mazda sokkal rozsdásabb, mint egy 20-25 éves másik márka.
2020. jún. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Barnabas333 ***** válasza:
100%

3-as igen ezért álltam át 14 év után a koreai márkára. (hyundai,kia)

Itt még nincs tapasztalatom a rozsdával mert szinte újat vettem.

2020. jún. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ez eléggé elkeserítő, reméltem hogy azért csak fejlődtek és tanultak valamit a korábbi hibákból.
2020. jún. 29. 19:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Valamit biztosan fejlődtek, de a korrózióvédelem még mindig borzasztó.
2020. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!