Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leon, civic vagy bmw?

Leon, civic vagy bmw?

Figyelt kérdés

Leon 1.8t VS Civic Vti VS Bmw 323/320(e46)

Melyik jobb autó a

következő igények szerint :

-a vezetés élvezete

-stabilitás, kanyarveteli sebesség

-osszeszerelesi minőség

-megbízhatóság

-váltó és kormányzás élvezeti faktora?

Esetleg akinek van tapasztalata valamelyik típussal azt is szívesen fogadom!

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. jún. 30. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Utobbi kettovel van tapasztalatom. Vezetesi elmenyre egyertelmu, hogy az e46, mivel az hatsokerekes. A Civic folyton tolja az orrat, ha kanyarbol kigyorsitasnal odalepsz neki, akkor le akar ugrani az utrol. Sebessegre kb. ugyanott vannak, talan az e46 gyorsabb, de ez lehet csak az erzet. Valto erzetre szinten e46, mert ott meg kozvetlen kapcsolat van a valto és annak karja kozott, a Civic-nel meg bowdenes mar, ami pontatlanabba teszi az egeszet. Kormanyerzet mindkettoben pocsek, szervokormany sose fog olyan visszajelzest adni, mint a regi szervo nelkuliek. Szoval ha egy elmenyautot keresel, akkor en az e46-ra szavaznek. Kell ala egy rendes sper, ki kell dobni a szervos-s kormanymuvet belole, helyere meg normal fogasleces szervo nelkulit kell rakni, és akkor egy alap autonak nem lesz rossz. Mondjuk igazan jo se, de gondolom nincs tobb 10 milliod autot epiteni.
2020. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
44%

Már tegnap is kerdezted ezt a baromságot,mondjuk ott ha jól emlékszem ilyen pistike szinten,hogy "melyik gyorsabb"......bar ez a mostani kerdes is hasonlo kategoria.

Huszonéves autoknál mégis mi értelme van összeszerelési minőségről meg megbízhatóságról beszélni..........meg az autós univerzum legtávolabbi pontjait akarod összehasonlitani!Civic vs E46.....ugyan már.......es had talaljam ki az egesz mutatványra amugy van (jobb esetben)7kilód......

2020. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Van tapasztalatom az utóbbi kettővel, 1.8t motorral csak Golfot vezettem, de ugyanaz.


Ha vezetési élményt keresel, a VW konszern nem tud olyan jó élményt adni, mint a Civic, vagy a BMW.


A Civic megbízhatóbb, kevesebb költséget generál, mivel fapadosabb, egyszerűbb autó, viszont elöl hajt, túrja az orrát, hacsak nincs alatta komoly módosított hajtás és futómű, de még akkor is csak pontos lesz, kifejezetten élvezetes nem - mindenképpen alulkormányzás lesz rá jellemző, ha határon autózol.


A BMW E46 jó élmény, viszont - mint bármelyik másik régi német autó - költséges a fenntartása. Kormányzása nem rossz, de az előd E36-hoz képest kevésbé közvetlen, kevesebb visszajelzést ad. A gázpedál a facelift utáni, M54 motorokkal szerelt autókban már elektromos, ez valamennyit elvesz az analóg érzetből, viszont például programozható (bár nem egyszerűen).

Hátul hajt, és azért a BMW még a hátul hajtó autók között is zseniális - ha megcsúszik a hátulja, főleg sperrdifivel, nagyon jól kontrollálható, kezes kocsi, kanyarokban sokkal komolyabb autókat is meg tud fogni.


Én az E36-ra esküszöm, az még közvetlenebb autó, mint az E46.

Nagyon jó élmény, viszont folyamatos karbantartást igényel (az E46 is), és nem az a kategória, ami sokáig megy törődés nélkül. Ez vele jár. Évente fél milliót simán el tudnak vinni, ha használva vannak. A sorhatos motorok hangja pedig tényleg párját ritkítja.

A 20i E36-ból és E46-ból sem kifejezetten erős, kanyarogni azzal is fogsz élvezetesen, de egyenesben az átlagnál nem gyorsabb mai szemmel. 23i vagy nagyobb kell ahhoz, hogy egyenesben is meglegyen a bugi. Nekem 20i kabrióm volt E36-ból, imádtam egyébként, Dobogókőnél rendszeren fogtam meg vele MX5-ös Mazdákat meg hot hatcheket is (Clio RS, stb), a futóműve meg volt csinálva szépen. Az is jó, de egyenesben egy erősebb Swift is megelőz.

2020. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. jún. 30. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Annyira imádom, hogy ahányszor bármi jót mond egy BMW-ről az ember, netán kiemeli az előnyeit (és a hátrányát is) egy Hondához képest, máris megy a lepontozás :D


Ezek konkrétumok, tények, nem szubjektivitás. Deal with it. Attól még hogy BMW-m van, a Hondában is látom az élvezeti faktort, az már csak intelligencia kérdése, hogy valaki képes-e erre, vagy köpköd mindent a saját preferenciáján kívül. :) (#3 vagyok)

2020. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 Érdekes nekem nem vitt el fél milliót évente az E46. Pedig oda figyeltem rá. Jó állapotút kell venni és facelift utánit persze nem 500 ezerért.. (320D E46 150 Lóerő)
2020. júl. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 neked nem. Az űátlagnak igen.
2020. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak a bömös tezsvérem.
2020. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!