Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót hány éves koráig érdemes...

Autót hány éves koráig érdemes márkaszervizbe vinni?

Figyelt kérdés
2020. júl. 4. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Amíg szét nem esik és le nem bomlik atomjaira.
2020. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ameddig van rá pénzed. elvileg már a garanciális idő alatt sem kötelező a márkaszerviz látogatása, de az autó későbbi értéket növeli, ha márkaszervizben tartják karban. Előnye még, hogy a visszahívási akciókat számon fogják tartani, elvégeznek frissítéseket is, ha a gyártó ezt találta ki. Az ottani szervizek felszereltsége az adott márkához a legjobb. Hátránya, hogy nagyon drága.
2020. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
amíg garis érdemes, mert ha nem márkaszervizben szervizelik nagyon körülményes egy garanciális javítás a tulajdonosnak. Viszont alkatrészt lehet vinni, a feltétel gyári legyen a szűrő, az olaj meg belevaló. Ahol azt mondják nem lehet ott kérni kell a panaszkönyvet, majd megvilágosítod őket hogy az importőrnek és a fogyasztó védelemnek is írni fogsz egy szép levelet. Na ezután már be is teszik a cuccokat.
2020. júl. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3+ márkaszervizben szerviztanácsadó voltam 2 évig :)
2020. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez az autótól függ.


Ha van egy szép, jó állapotú autód amit újonnan/fiatalon vettél, amit szeretsz és sokáig tervezel használni, miközben nem akarsz spórolni a karbantartásán, akkor márkaszerviz. Általánosságban elmondható, hogy jobban fognak érteni hozzá, visszahívásokat ingyen elvégzik, igényesebb munkát végeznek és jobb "szolgáltatást" adnak, de drága is ugyanakkor.


Ha vettél 150ért a tesóktól valami okádék rothadó bontószökevényt hogy elvigyen A-ból B-be amíg nem esik szét az egész szeméthegy a g**ibe, akkor az utca végén lévő henteshez kell vinni aki 1500 forintért és 3 üveg sörért életben tartja amíg ki nem rohad alólad és ott nem hagyod az út szélén a francba. :D

2020. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem korfüggő egy kocsinál. Főleg prémium márkáknál szoktam látni, hogy 15-20+ éves kocsikat is árulnak használtam néha, akár 300 ezer km-el is és bizony nem félmillióért, hanem van hogy 2-3 millióért is. Mert a márkaszervizben (legalábbis elviekben) nem barkácsmegoldásokkal dolgoznak, minden szervizt rögzítenek a szervizkönyben az újabbaknál már elektronikusan is, és róla adnak számlát amit a gondos tulaj el tesz, így bizonyíthatóak a szervizek ebből kifolyólag meg kicsivel többet kérhet az autóért eladásnál.
2020. júl. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általánosságban erre elég nehéz válaszolni, mert márkaszerviz és márkaszerviz között is lehet óriási különbség, akár egy márkán belül is.

Az autómat 13 éves koráig mindig márkaszervizbe vittem. 2 éve nem járok már oda. De nem azért mert ott bármi problémám lett volna. Az a szerelő, aki új korától ismerte az autómat már nem dolgozik ott. Én pedig inkább hozzá, mint a helyhez ragaszkodtam. Így most nem márkaszervizbe járok.

De ha maradt volna, akkor 20 évesen is márkaszervizbe vinném.

2020. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!