Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes az autót márkaszervizb...

Érdemes az autót márkaszervizbe vinni szervizelni?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm leszól, hogy több tízezer forintot dobok ki az éves szervzire, miközben ha maszek autószerelőhöz vinném, akkor egy csomót megspórolhatnék vele.


De én valahogy a szakszervizben bízom, szeretem, ha az adott típusra képzett szakemberek, gyári műszerekkel, alkatrészekkel végzik a szervizelést.


Egyébként az autóm 6 éves, minden évben szervizelem, és még semmi bajom nem volt vele.



2012. aug. 19. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Csak a garanciaidőn belül érdemes szakszervizbe vinni a garancia miatt. Brutális rezsióradíjuk van, és nem is mindig kifogástalan a munkájuk!
2012. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
3 5 évig érdemes oda vinni valami van egyből adnak uj kocsit:)
2012. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Csak a magánvéleményemet írom le, ezért előrebocsájtom, hogy nem értem mért leszek lepontozva, hiszen amit írok, az csak egy vélemény.


Szóval, az igaz hogy a márkaszerviz esetenként aránytalanul drága. De ha nem minimálbért keresel és nem vagy kiszámolva minden hónapban fillérre oly módon, hogy inkább a teszkós olajat veszed, mert az olcsóbb, akkor pontosan azért az indokokért, amit te is írtál, szerintem érdemes odavinni.

2012. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a buzuki márkaszervízbe (hiteles céges autó, muszáj volt) csak számlázták az olajcserét, egy véletlen koccanásnál derült ki, hogy 3 alkalomból 1x sem cseréltek olajat, csak számlázták! (rajta volt még a felirat az olajszűrőn!)
2012. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az is "jó"! Én nemrég nem márkaszervizben cseréltettem olajat. Az olajat elvileg kicserélték (nem előttem csinálták), de a szűrőt szemmel láthatólag nem. Én azt hittem, hogy evidens, pláne egy szerviznek, hogy ha olajat cserélünk, akkor olajszűrőt is! :S
2012. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha csak néhány éves akkor érdemes, mert eladásnál jól jöhet a leinformálható futás, amit a márkaszervizekben rögzítenek minden munkálatnál. Aki persze pörgeti az órát, az csak Pista bánál szervizeltet.
2012. aug. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Jópár átverést tapasztaltam meg márkaszervizben, még többről hallottam. Az olajcserével vágnak át leggyakrabban, de volt hogy az elsősegélydobozt cserélték ki egy ugyanolyan de évekkel korábban lejártra. Nem garantálja semmi hogy a márkaszervizben jobban dolgoznak, én is csak addig vittem oda amíg tartott a garancia.
2012. aug. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
31%
hát az én egyik volt párom egy bmw márkaszervízben hagyta ott az autóját,mert a problémát nem tudták azonnal orvosolni (nem tudom mi baja volt, lány vagyok ezt előrebocsátom). Ez pénteken volt és szombaton egy esküvőre voltunk hivatalosak. El lehet képzelni a fejünket,amikor az exem gyönyörű hófehér paripája beállított mint menyasszonyi autó....a botrány sem volt utána kicsi.:)
2012. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!