Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? Kicsi...

Milyen autót vegyek? Kicsi autót szeretnék, használt, 10-15 év körüli, 5 ajtós benzinest. A keret kb. 1 millió Ft. És utána sem szeretném a teljes vagyonom alkatrészre, szervízre költeni.

Figyelt kérdés

Extra igényeim nincsenek, de klíma, centrálzár és elektromos első ablakemelő azért jó lenne.

Az alábbi típusok szimpatikusak pl.:

Suzuki Swift

Mazda 2

Volkswagen Golf és Polo

Nissan Micra

Ford Ká

Hyundai i20

Peugeot 207 és 307

Citroen C3

Ezek közül melyiket lenne érdemes megvásárolni?

Érveket, ellenérveket írjatok, kérlek!

Más márka/típus is szóba jöhet hasonló paraméterekkel.

Nyilván azzal tisztában vagyok, hogy használt autónál gyakorlatilag semmire nincs garancia, de pl. típushibák lehetnek, ami miatt érdemes bizonyos márkát/típust elkerülni.



2020. júl. 7. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég durván szór a lista.

Én Polo-ra szavazok

2020. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. :)

Ezek amik beugrottak, és külsőre szimpatikusak, viszont a szervízigényeket/alkatrész árakat nem ismerem.

VW-ben ami nem tetszett, hogy eddig csak bőven 200.000 km felettieket találtam ilyen árkategóriában.

2020. júl. 7. 10:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Polot javasolnám, nem sokkal drágábbak az alkatrészek mint egy Swifthez, mégis a kényelem viszonylag nagyobb.
2020. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

A legmegbízhatóbb autót kihagytad.

Toyota Yaris.

Pont a napokban volt róla egy cikk, h az évszázad legkevesebbet meghibásodott autója.

Nekem is van kettő is. 200 és 140e km-nél tartanak.

Bontatlan motorok. Sose voltak szervízben. Olaj, víz, szűrők cseréje rendszeresen és elmegy a napig meg vissza.

2020. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, gondolom pont emiatt is nincs belőle túl sok eladó. Vagy ami van, az már több, mint 15 éves/200.000 feletti km állással rendelkezik/bőven az általam belőtt maximum felett árulják.
2020. júl. 8. 19:39
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
10-15 éves autóknál a 200e és a fölötti km a reális kedves kérdező. Ne sétálj bele a szokásos hülye vásárlói mentalitásba, hogy megveszed a szépen visszatekertet, hogy megnyugodjon a lelked. Az állapota a lényeg. Az még simán elmegy unyanannyit ha egybe van és foglalkozol is vele az évek folyamán.
2020. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
bizony, a Yaris remek. A Polo tud rohadni már ilyen korában. A Micra sem az a bombabiztos, mint az elődje volt.
2020. júl. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Renault twingo is nagyon jó, ha az is érdekel (persze a jobb és erősebb motorral rendelkező fajták, amik jó állapotban is vannak, nagyon ritkák). Olcsó hozzá az alkatrész, karbantartás sem vészes. Igen, amit írtak az előző hozzászolók (az állapot meg a megtett táv (ellenőrizni kell mindent, hogy valós-e az érték) számít), azokat szükséges figyelembe venni.
2020. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze, tudom. Nem kilométert veszek, hanem állapotot.

Épp ezért jönnek jól a tippek, ha valaki használta valamelyiket, 10-15 év alatt, normál/átlag használat mellett előjöttek-e durva hibák, ami miatt érdemes kerülni az adott típust, márkát.

2020. júl. 11. 18:13
 10/11 anonim ***** válasza:

micra 1.6 benzin nagyon jó motor hr16de ha jól rémlik,láncos.

swift 1.3 váltó csapágyas lesz már 100ekm alatt, ha nem cserélnek benne váltóolajat előírás szerint 50ekm nél. Amúgy motor strapabíró láncos ez is. Rozsdára kell aljan figyelni. 1.5 benzin mégjobb belőle itt nincs váltóval gond.

Golf 4,5 1.6 benzinest 102le ajánlom, nagyon jó motor, viszont szíjas csere hivatalosan 120e km-nél, utángyártott szíjnál 70-80e km környékén. Nem fsi 116le ezeket kerüld mert ez láncos, de rossz konstrukció 100ekm se bír ki sokszor a lánc.

polo,golf 1.4 eheti az olajat idejekorán már 100ekm környékén is, főleg ha nem 8-10oookm környékén volt benne csere.

2020. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!