Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fél éves jogosítvánnyal...

Fél éves jogosítvánnyal mennyire ajánlott, problémás horvátországba utazni?

Figyelt kérdés
Kb két hetente vezetek akkor többnyire autópályán, és hegyi terepen nem sok tapasztalatom van, az autó se egy mai darab, így nem rendelkezik ehhez kapcsolódó támogató felszereltséggel. Szóba került, horvátországi nyaralás ahol én vezetnék, nyilván tapasztalatot szerezni addig nem tudok eleget, de esetleg érdemes valamit külön gyakorolni addig, vagy inkább várjak vele amíg rutinosabb leszek. Elsősorban közelebbi célpontokat néztünk.

2020. júl. 7. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem várjál vele. Főleg azért mert csak két hete vezetsz.
2020. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Horvátország nincs messze, az út nagyja meg pályán van, ami ezek szeirnt nem új neked. Menjél nyugodtan, út közben 1-2 óránként álljál meg pihenni.

Viszont, ha hegyi út is lesz, akkor cseréltessél az autóban fékfolyadékot, ha az előző két évben nem lett, és nézessed meg a fékek állapotát.

2020. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te érzed. Szerintem nagyon ritkán vezetsz. Vagy legalábbis ez nekem ritka lett volna.

Én naponta vezetek, amióta megvan a jogosítványom. De egy öreg, nem jó állapotú autóval én nem szívesen indulnék hosszabb távra.

De ha úgy érzed, hogy nincs gond, akkor menjél. Előtte nézessétek át az autót.

Ismerek olyanokat, akik friss jogsival rögtön külföldről hoztak haza autót lábon.

2020. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még azért nem ártana jó sokat gyakorolni, mert valami váratlan dolog történik és neked annyi.
2020. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az autó aránylag öreg, de az állapota jó mivel nagyon keveset volt használva és mindig garázsban állt (ott viszont elég sokat), pár hónapja nézték át teljesen az autót, az állapota miatt nem aggódok igazából. Sajnos nincs alkalmam ennél gyakrabban menni mert az autó nem az enyém. Viszont amikor megyek vele akkor többnyire hétvégén utazok le vele vidékre 260 km oda 260 vissza. Az egyetlen amiben még lényeges gyakorlat híján bizonytalannak érzem magam az a hegyen való szerpentines vezetés, ezt hol érdemes gyakorolni vagy kipróbálni ahol nincs nagyon forgalom?
2020. júl. 7. 14:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Kontinensen nem vészes, a közutak jó állapotúak, bár helyenként a déli hegyvidéken szűkösek tudnak lenni, ott készülni kell azzal, hogy éppen el fog férni egymás mellett a 2 autó, vagy esetleg vissza kell tolatni egy pihenőig. Van, hogy az út mellett egyből szakadék van, de a kontinensen vannak korlátok.


Az autópálya Zágráb közelében (főleg Zágrábtól dél fele 20-30 kilométeren át)

csapnivaló okádék, konkrétan néha figyelni kell a kátyúkra, de más részeken jó. A horvát autópályarendszer jegy alapú, behajtásnál kiveszed a jegyet, kihajtásnál fizetsz megtett út alapján, olyan mint a bevásárlóközpontoknál. Kártyára gyakran húzzák a szájukat, de eddig mindig tudtam vele fizetni.


A szigeteken kezd igazán feketeöves lenni a dolog, Hvar például halál, régebben (még pár éve is) kilométerenként volt a korlát nélküli utak mellett lévő fél kilométeres szakadékokban autóroncs. :D

2020. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bp-hez közel ezeket a gyakorló körtúrákat javaslom:

1) Hatvan - Pásztó - Kékes - Gyöngyös - Hatvan.

2) Bp - Dobogókő - Esztergom - Pilisszentlászló - Bp

2020. júl. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hegyes, szerpentines vezetéshez ajánlanám hogy menj le mondjuk Balatonra ha van időd. Ott vannak szerpentínek, hogy kicsit szokjad.


De én nem igazán ajánlanám az utat. Nem írtad hogy egyedül kéne levezetned e, de ha igen az azért elég kimerítő tud lenni. Nem csak friss jogsival hanem alapból is.

2020. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Parkolást gyakorold, én mindig idegbajt szoktam kapni a horvát tengerparton hogy milyen helyekre képesek azt mondani, hogy "az apartman privát parkolóval rendelkezik".

Eddig a legszebb az volt, hogy a csávó kinn parkolt az utcán az autójával, hogy foglalja a helyet, aztán mikor megjöttem, beállt a garázsába, és ezt minden nap 2x eljátszottuk. A "parkolót" persze úgy kell érteni, hogy egy 20%-os meredekségű utcán térdig érő járdaszegélyre fél kerékkel felugratva, elöl 3 centi meg hátul 3 centi hellyel a 2 másik autó lökhárítójáig.

2020. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!