Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri az árát a honda crf250L...

Megéri az árát a honda crf250L rally?

Figyelt kérdés

2020. júl. 12. 00:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez kellene :) Ennek én nagyon utánanéztem anno, úgyhogy eléggé otthon vagyok a témában. Gondolom te is a simához képest kérdezed. A leglényegesebb különbség a kettő között, hogy magasabb a Rally, hasmagassága is meg ülésmagassága is, nagyobb rugóutak. Aztán nagyobb tank, jobb szélvédettség (plexi, kézvédő, idom), ez pl nagyobb sebességnél, esetleg eső ellen hasznos, illetve a nagyobb tankkal bátrabban mehetsz random helyekre vele, nem kell annyira tartani attól, hogy kifogy az üzemanyag. Ugyanakkor a CRF250L-re van nagyobb tank mod, plexi, kézvédő, azaz csupán ezek miatt nem feltétlen éri meg. Illetve a Rallyn gyárilag van (műanyag...) haspáncél, ha durvább terepre is akarnál menni vele, amúgy is cserés fémre.


A sima 250L könnyebb kb 10 kilóval, ami azért elég sokat számít, mivel alapból sem túl erős. Sokan módosítják az első meg hátsó lánckerekeket, hogy harapósabb legyen picit az alsó fordulati tartományban.


A sima az 1,8 millió forgalomba helyezéssel, a Rally meg kb 2,2. Mármint újonnan.


Ha csak rövidebb utakra, ingázásra, délutáni fundurozásra használnád, akkor a sima L lehet jobb választás. Ha hosszabb túrákra akarsz menni vele, akkor a Rally, mivel azon alapból az összes mod rajta van, amit akarnál a simára kb. Illetve azért is jobb a sima L a rövid, vagy közepes off-roadhoz, mert sokkal kevesebb, védetebb rajta a műanyag, ami tud karcolódni, repedni, törni, ha felborítod terepen. A Rallynak dakaros kinézete van, azaz kicsit bumszlibb, jobban kilógnak az idomok, ez adja a jobb szélvédettség egy részét is amúgy.


Én végül sima CRF250L mellett döntöttem, pedig én akarok menni hosszabb túrákra, de csinálok rajta néhány modot, és akkor mindenhez jó lesz, de cserébe sokkal olcsóbb.

2020. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!