Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik az automata...

Hogyan működik az automata váltó kapcsoló szerkezete?

Figyelt kérdés
Annyi sejtésem van hogy abba a labirintus féle alkatrészben terelik az olajat amerre kell.De az az olaj hova megy?Nyilván a kuplungokat kell öszzezárni vagy kinyitni de ezeket mi csinálja?Egy részletesebb leírást valaki tud adni?Válaszokat előre is köszi!(ne gyertek azzal hogy a Google a barátod mert tudom hogy itt bevett szokás ennek a használata,a googlen erről nincs fent semmi,még angolul se nagyon.)
2020. júl. 13. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=nktJOyrHgVI

[link]

[link]

Pedig a google leírja neked, ezt senki nem fogja elmagyarázni .

2020. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig Google a barátod, angolul pláne. Egy az egymillió találat közül: [link]
2020. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

..amire azt mondod, hogy nincs, az bizony magyarul is fent van a gúglin, méghozzá nagyon is részletesen, sok-sok ábrával...ráadásul a gúglin magyarul is megtalálható az összes automata-váltó típus..

Felesleges lekezelően, ellenségesen kérdezni. Szerintem nem úgy kerested, ahogy kell.


Fuss neki mégegyszer.

2020. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig az lett amit sejtettem.Nem akartam lekezelő lenni de az a helyzet hogy tényleg igazán lett.Az első válaszadó 3 linket adott,mind a hármat végig olvastam már régen.Az első a hidrodinamikus nyomatékváltó működése,a második már egy részletesebb leírás de az inkább magát a váltót taglalja,és habár kitér a kapcsolószerkezetre de nem írják le hogyan működik.Az utolsó az ugyanaz mint a második csak olyan rövid hogy semmi újat nem találni benne.A második válaszadó egy videót küldött ami szintén nem a kapcsolószerkezetet mutatja be hanem csak a váltót és a hidrodinamikus nyomaték váltót.Tehát senkitől nem azt kaptam amire kíváncsi lettem volna,ebből kivehetően nem tudjátok miről beszélek de az azért megint mind a három kommentben benne volt hogy a Google a barátom.Megmondtam ,órákon keresztül kutakodtam mind magyarul,mind angolul de nincs fent semmi.Akármilyen bunkónak tűnik ha valamihez nem értetek ne szóljatok hozzá.Főleg ne ezzel a hülye sablondumával hogy a Google a barátom
2020. júl. 13. 17:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor elősz tisztázzuk, mit értesz az általad kreált, egyébként nem használatos "automata váltó kapcsoló szerkezete" kifejezés alatt.
2020. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Atomata váltó, robotizált váltó -nagyon sok variáns lehet, akit valóban érdekel a működésük kenytelen beleásni magát a rengeteg videón, és írásos formában közzé tett információ özönbe, és azokból kimazsolázni a számára fontos info-morzsákat.

Nem fognak bele menni a részletekbe, de a működési elvek alap szinten fellelhetők, csak ahhoz kevés egyetlen ismertető.

2020. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nem azért de ez a kérdésed is arra utal hogy egyáltalán nem vagy képben a dolgokkal.De le írom mit értek alatta: a váltók alá szerelt, labirintusos, szelepekkel, rugókkal teli hidraulikus vezérlőegység.Vezérlőegység ,kapcsoló egység teljesen ugyan az,és azzal sem értek eggyet hogy kreált dolog mert vannak olyan helyek ahol úgy van leírva hogy kapcsoló egység.A másik dolog hogy még a kérdésben is szerepel az a bizonyos: "Annyi sejtésem van hogy abba a labirintus féle alkatrészben terelik az olajat amerre kell"amiből ha értesz hozzá simán ki lehet találni hogy miről beszélek.És szeretném tisztázni azt is hogy volt már jó pár kérdésem itt,nem csak ezzel az accountal és az esetek 90 százalékában az van hogy az adott dologhoz semmit sem értő úriemberek jönnek ide osztani az észt és volt hogy napokat kellett várjak egy válaszra ami az volt(mint már említettem)A Google a barátod.Egyrészt nem vagyok hülye nyilván ha tudni akarok valamit először magam nézek utána és ha semmi más esélyt nem látok, kérdezek meg olyat aki talán jobban keni vágja mint én,de ezen az oldalon tapasztalatom szerint ilyenek nincsenek.Majdhogynem semelyik kategóriában.Legalábbis én még használható választ nem kaptam,pedig különféle kategóriákban tettem fel kérdést.És a legnagyobb tisztelettel itt az ügyet lezárnám,nem kell válaszolni a kérdésre,bár mondjuk amúgyse ment,minden bizonnyal ez volt az utolsó feltett kérdésem ezen az oldalon.További kellemes napot
2020. júl. 13. 17:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval azt szeretnéd, hogy az automata váltók többtucatnyi fajtájának vezérléséről - amivel többszázoldalas szakkönyvek százai foglalkoznak - két mondatban írjuk le a lényeget.

De, hülye vagy.

2020. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 D. Brasco ***** válasza:
Jól van bástya....értettük,itt mindenki hülye rajtad kívül!Neked szegénykémnek meg semmilyen találatot nem hoz a google.....amit mondjuk nehezen tudok elhinni,inkább csak arról van szó,hogy lusta vagy elolvasni és kihámozni magadnak azt ami a lényeg meg téged érdekel egy "automata váltó"-val kapcsolatban amiből ma már kismillio féle van,tehát ebből,hogy automata kb semmi nem derül ki.
2020. júl. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!