Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nepperrel jobb minőségű autót...

Nepperrel jobb minőségű autót lehet behozatni, mint ha itthon veszek használtat?

Figyelt kérdés

Pl. a Becsületesnepper folyton pakolja fel a videókat, ahogy kint autókat vadászik. https://www.youtube.com/watch?v=26l2R2OlHDw


Jobb minőségű autókat lehet így venni, mint ha itthon néznék körül a telepeken?


A videók alapján a BN eléggé átnézi az autót, mielőtt megveszi, hogy milyen bajok vannak vele,míg a kereskedők többsége gondolom csak behozza, akármilyen, azon az alapon, hogy majd csak elpasszolja valakinek.


Itthoni keresgélés helyett érdemes pl. a BN-re bízni, hogy keressen kint, és akkor jobb lesz az eredmény? Nem tudom, mennyi felárral dolgozik a hazai társaihoz képest.



2020. júl. 13. 17:27
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Világos, de akkor úgy korrekt, hogy vállaljon felelősséget is a döntéséért, ha a szakértelmét adja. Ha rosszul döntött, és gond van a kocsival, akkor állja a javítást.
2020. júl. 13. 18:39
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ha rosszul döntött, és gond van a kocsival"

Ezt sosem értettem.

HASZNÁLT autót veszel, 100% nincs, bár törekszünk rá.

Rejtett hiba mindig lehet, amit lehetetlen felderíteni.

2020. júl. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Az utcánkban lakik egy ilyen nepper, látásból ismerem, abból él, hogy ha Pistike akar venni pl. egy 4-6 éves Mazda 6-ot, akkor ő keres egypár olyat Hollandiában (ott van neki valami kapcsolata), kimegy, végignézi az autókat és ha talál jót, megveszi Pistikének, hazahozza, lepapírozza stb. Nyilván nem ingyen.


Pár éve amikor éppen autót akartam venni megkerestem, de finoman lepattintott ("most éppen nem autókkal foglalkozom" ami nem volt igaz). Azóta se tudom miért, de el tudom képzelni azt, hogy ő is mellényúl néha, és nem akarta, hogy a környéken rossz hírét keltsem - nem tudom miért nem vállalta, kifizettem volna neki amit kér.

2020. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Belgiumból, Norvégiából hozz be autót, de ne olyant, amit már bevándorló is használt. Ezekben az országokban szarért-hugyért szabadulnak a dízelektől, ráadásul jó állapotban vannak. Ott már a villanyautó a menő.
2020. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Senki nem lát bele még a nepper se, csak a szopás esélyét csökkented vele legfeljebb, de így se lesz biztos, hogy nem egy szart kapsz.
2020. júl. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 D. Brasco ***** válasza:

"A videók alapján a BN eléggé átnézi az autót, mielőtt megveszi"


Na hát az aztán hatalmas áznézés,hogy végignézi a papirjait meg a szervízkönyvet(ha van)meg utána körbe méri rétegvastagság mérővel,esetleg megy vele egy próbakört.Ezt kb bárki meg tudja csinalni akinek egy kis érzéke van az autokhoz.

2020. júl. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Amiből van itthon is kínálat, azért nem éri meg kimenni.

Pláne nem valakinek fizetni, hogy kimenjen és hozzon neked.

2020. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"Na hát az aztán hatalmas áznézés,hogy végignézi a papirjait meg a szervízkönyvet(ha van)meg utána körbe méri rétegvastagság mérővel,esetleg megy vele egy próbakört.Ezt kb bárki meg tudja csinalni akinek egy kis érzéke van az autokhoz."


Nem rokonom a BN, nem is ismerem, de azért ha valaki 30 éve nap mint nap ezt csinálja (és megél belőle) az nem ugyanaz a kategória, mint akinek "van egy kis érzéke".

2020. júl. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Így van, arról nem is szólva, hogy az emberek 80%-a nem foglalkozik autókkal, nem bújik autós fórumokat, stb. csak használati eszköz neki a kocsi, szóval nem biztos, hogy meglát olyat, amit a nepper igen.


BN is sokszor mondja a motorba hajolva, hogy pl. itt van egy kis rozsda, amitől az ilyen meg ilyen híd elhajolhat és eltörhet, stb. szóval ő a különböző autókon előforduló problémák kezdődő jeleit is meglátja, amire egy laikus nem valószínű, hogy felfigyel.

2020. júl. 14. 09:10
 20/25 A kérdező kommentje:

"Amiből van itthon is kínálat, azért nem éri meg kimenni. Pláne nem valakinek fizetni, hogy kimenjen és hozzon neked."


Fizetni ugye itthon is kell az átnézésért, szóval a kérdés leginkább az, hogy mennyit tesz rá még a keresésért.


De ha tényleg nem saját nevén adja el az autót, csak közvetítő, úgy valóban nem éri meg, hiszen akkor többet fizetsz neki a keresgélésért, és baj esetén mossa kezeit.


Ebben az esetben értelmesebb itthoni autót átnézetni szerelővel, és a kereskedéstől megvenni, akiket aztán elő lehet venni, ha kijön valami rejtett hiba.

2020. júl. 14. 09:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!