Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináltatok az első rutin...

Mit csináltatok az első rutin órán?

Figyelt kérdés

Milyen feladatokkal kezdtetek az első rutin órán?

Én holnap megyek az elsőre és izgulok egy kicsit!:D

Elörre is köszi a válaszokat!


2010. aug. 2. 20:42
1 2
 1/18 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok....én is holnap megyek :D
2010. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre elméletben elmagyarázott pár dolgot, a sebességváétó működését, a kormányfogást, illetve hogyan kell tekerni, pedálok használata, tehát a technikai dolgok.

Nekem mondjuk nem volt gyakorlati tapasztalatom, ha neked van, akkor lehet, hogy ezt kihagyjátok.


Aztán szét óvatosan megpróbáltok elindulni, csináltok pár kört, esetleg feladatot, ha ügyesnek lát, akkor lehet még közúton is vezetsz aznap. Nekem például hagyta az oktatóm, hogy "haza vezessek".


Kemény volt, elsőre, de mondom, nekem nem volt tapasztalatom, sosem vezettem még azelőtt, kicsit fárasztó, de ha türelmes az oktatód, akkor nem lesz semmi gond :)

2010. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hát rutinoztunk. Na félre a viccet. Végigmentünk párszor a rutinpályán. Először kicsit éreztem az autót (előtte sosem volt lehetőségem vezetni), 1-2 kör, váltás, lassítás, gyorsítás, aztán a feladatok.
2010. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Támogatom a másodikat. Első rutin óra után én is hazavezettem. Ekkor még azért figyelt a dolgokra h 60-as táblánál, ne menjünk csak 50-el, de utánna már nem foglalkozott vele, mikor felvettem a tempot a forgalommal, csak mindig megjegyezte, h vizsgán azért majd szabályosan.
2010. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem első órán idejött a házunkhoz. Elvitt egy üres parkolóba, majd beültetett a vezetőülésbe. Elkezdett magyarázni, hogy mi micsoda és, hogy mire való, hogyan működik. Majd mentünk néhány kört a parkolóban (először indexelés nélkül, majd indexeléssel együtt) mikor azt mondta, hogy kapcsold be az öved, mert kimegyünk a forgalomba. Kint voltam végig a forgalomban, első alkalommal a rutinpályát nem is láttam. Igaz nálam észrevette, hogy már nem először vezetek kocsit (tesómmal gyakoroltunk egy elhagyatott parkolóban). Január volt, szóval hideg, de én nagyon leizzadtam...
2010. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!:)

Hát nagy rutinom nincs annyi hogy az udvarba elindultam tolattam meg ilyesmik!

Ha jól megy lehet nekem is megengedi hogy haza vezessek mondjuk nem kell sokat mennem mert kb 1-1.5 km-re van tőllem a rutinpálya!:D

2010. aug. 2. 20:58
 7/18 anonim ***** válasza:

[link]


ezeket a feladatokat fogod csiálni, kezdve a könnyebbekkel...(szlalom, tolatás stb.)

ÉN akkor ültem életemben először autóban, szimplán elmagyarázta, aztán köröket róttuk a rutinpályán. Olyan, hogy forgalomban vezetés nem volt, mivel Budapesten élek, még rutinvizsga után is sokat izzadtam forgalomban (fulladozás stb:P). Azt még hozzá is tenném, hogy forgalomban azért tudni kell, mikor váltasz, és nagyon-nagyon kezdő vezetőként extrán leköti a figyelmed, nincs nagyon értelme így kimenni.

2010. aug. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

egyetértek én is a másodikkal,is.

én is hazavezettem első óra után,de nem értem az utolsót h ez miért hülyeség,mivel az oktató az jobb elsőből is hazatudná vezetni helyettem a kocsit...mivel neki úgyanúgy ott van a lábánál a gáz,fék meg a kuplung.....és vmikor rutint kell szerezned....:)

2010. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Am min fogsz tanulni?
2010. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
rutint rutinpályán kell szerezni. azért első óra után hazavezetni..ne viccelj, gyakorlatilag az oktató vezeti a kocsit, ami meg macskasz@t se ér a rutinszerzés szempontjából...ettől meg feldobódik a gyerek, hogy hűűű forgalomban vezettem..:D majd jól letörik az az önbizalom, amikor piros lámpa után induláskor többször is lefullad egymás után, mert ugye rutint kell szerezni és az oktató se tarthatja vissza a kuplungot örökké:P ezért nem tartom helyesnek, hogy egyből forgalomba vigyék a gyereket...
2010. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!