Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem megy le a használt...

Miért nem megy le a használt autók ára?

Figyelt kérdés
kb 6 évvel ezelőtt vettem egy 2003 honda accordot amit most 2020-ban ugyanannyiért vagy inkább azt veszem észre hogy valamennyivel többért hirdetnek hahu-n. Én nem értem hogy miért nem megy le egy lassan 20 éves autó ára... Meg vagyok vele elégedve de megfordult a fejemben, hogy lecserélem újabb generációra de azok ára se csökken sajna...
2020. júl. 14. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Az Accord egy olyan autó, hogy az beszarás.
2020. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Részben azért, mivel 6 évvel ezelőtt egy tipikus 10 év körüli olcsó használt autó volt, ma meg egy lassan 20 éves, ritkaság lesz egy jó állapotú.
2020. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Márkától és típustól függ kegyetlenül, hogy egy normál állapotban fennmaradt példány mennyire tartja az árát.
2020. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Infláció.
2020. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
5%
Infláció meg az autók átlagéletkora Magyarországon folyamatosan növekszik és egyszerűen kereslet-kínálat alapján.
2020. júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Infláció, plusz a japán autók iránti kereslet-kínálat is közrejátszik. 5 éve vettem egy E12 Corollát 1 millióért, szinte makulátlan állapotban, ma simán el tudnék érte kérni 1.3 milliót is akár, mert nagyon nagy rá a kereslet, így az árakkal is lehet játszani. Meg hát nem utolsó sorban az az Accord is lassan belép abba a korba, amikor már inkább csak felfelé fog menni az ára.
2020. júl. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél te is fiatot meg fordot ha a honda árán siránkozol. Nem muszáj accordot venni ha szerinted túl van árazva. Kicsit unalmas már ez.
2020. júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Mert 10 év felett alig csökken az autók ára, stabilan tartják az újhoz képest alacsony vételárat.
2020. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Mert lassan annyit sem ér a forint, mint a papír amire rányomtatják. Plusz a használt japán autók elég jól tartják az árukat. Szerintem nagyon irreálisan is, ennyivel nem érnek többet mint bármi más.
2020. júl. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert azok még értek valamit. A mai retek fűnyíró tsi motorok a maguk 100 ezer km-es élettartamukkal pedig vicckategória. Addig veszi mindenki a régi szívóbenzines autókat, amíg még vannak.
2020. júl. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!