Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50cm3 kismotor sebesség...

50cm3 kismotor sebesség korlátozása mennyi lakott területen kívül, illetve belül?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szabály szerint 45-re lehet képes önerejéből, a maximális sebességhatár pedig 40 km/h.

Ez nyilván elméleti érték.

2020. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
66%

a tervezett végsebessége 45km/h

és mindenhol 40km/h-val mehet. Kivéve ha van egyéb tábla.


A valóságban bármilyen 4kw alatti motor smkp (még a folytott 70 köbcentisek is lehetnek ilyenek lásd ztech zt70)


Nem illik vele lakott területen belül 50-nél többel menni és nem valók főútra.


Kivéve az aprilia rs50, de mondjuk az igazából A1 kategória. (Hiszen az 6,25kw)

2020. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert nekem van egy derbi senda drd-m 50cm3-as motor, viszont ő 90-el tud menni maximálisan, ez ha jól tudom B kategóriával vezethetem. Nekem egyedül az hangzik hülyén, hogy lakott területen kívül ezzel a motorral 40-el menni. Nem azt mondom hogy száguldani akarok, csak ha egyszer tudok menni 60-al vagy 70-el akkor ezt a 40-et halálosan be kellene tartanom?
2020. júl. 19. 08:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg senkit nem fog érdekelni, ha gyorsabban mész, de a kresz szerint hivatalosan 40-nel mehetsz.
2020. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hivatalos korlátozást kérdezted, amire válaszoltunk: 40 km/h.

Ettől függetlenül senkit nem fog érdekelni, hogy mennyivel mész, 14-17 éves koromig, amíg nem lett B-s jogsim, napi szinten robogóztam, nyugodtan húztam 80-90-ig, senkit nem érdekelt.

2020. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Amíg nem leszel baleset részese addig nem igazán fogja a rendőrt érdekelni.
2020. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló: akkor már nyugodt vagyok😁
2020. júl. 19. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy városban kulturáltan, 50-60- nal közlekedj! Hiába nem tudnak bemérni rendszám nélkül (alapesetben, ha nem mozgómérés, amely megállít), attól még ez a te és a többi közlekedő érdeke is.

Forgalmasabb főutakat inkább kerüld, mert hiába tartasz akár 85-90-et, mindenki ki fog kerülni, kismotorral pedig alapból az út szélére kellene húzódni.

Szinte mindig van alternatíva gyérebb főúttal, vagy faluknak közlekedve (hangulatosabb is).

2020. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Városon belül eszem ágában sincs száguldozni. Persze főúton nem is nagyon szeretnék menni, mert balesetveszélyes meg hát szerintem zavaró is hogy kerülgetnek a kocsik és a kamionok. Inkább ilyen kis mellékutakon, falukba mennék ahol nem nagy a forgalom. :)
2020. júl. 19. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!