Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legjobb ár, amennyiért...

Mi a legjobb ár, amennyiért kereskedők beszámítanak egy autót?

Figyelt kérdés

1 éve vásároltam 3 millió Ft -ért használt autót. Most szeretném beszámíttatni másik autóba, vagy eladni. Nyilván az eladással jobban járnék, de nincs sajnos időm vesződni vele.

Mi a legjobb ajánlat manapság beszámítás esetén? Természetesen százalékos arányban. Van valakinek tapasztalata?

Kérem mellőzzük az olyan tanácsokat, hogy hívjak fel egy kereskedőt és kérjek ajánlatot... ha épp olyat fogok ki akkor rávágja hogy ad érte 1 milliót és örüljek hogy egyáltalán megveszi. Nincs időm 20-30 kereskedőt végig telefonálni (akinek a fele azt mondaná, hogy vigyem el az autót hadd nézze meg), ezért használom a "Gyakori Kérdések" -et.



2020. júl. 19. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Telefonban senki nem fog neked konkrét árat mondani. A kereskedők pont azokat szeretik, akiknek "nincsen idejük" árulni az autót, mert tudják hogy fillérekért otthagyod. Ha beszámíttatod valamivel jobban járhatsz, mint ha készpénzért hagyod ott. Tavaly vetted háromért, jó ha kínál érte kettőt. A kereskedők pofátlanul keveset adnak érte, de nem kell vesződnöd az eladással. Arra van időd, amire akarod. Másik autót sem kell venned, legfeljebb csak szeretnél.
2020. júl. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerinted bárki is mond árat egy olyan autóra, amit nem látott? Attól, hogy te egy éve három millióért vetted, mára lehet teljesen értéktelen roncs is.
2020. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne hívj fel kereskedőt mert senki nem fog telefonon pénzről beszélgetni veled. 1 millióról ne is álmodj, pár százezret, ha adnak érte, jóval áron alul veszik be.

Nincs időd eladással bajlódni? Reggel körbefotóztam, felraktam Hahu-ra, másnap délután kifizették, ügyfélkapun a papírokat is elintéztem. Nem tartott 48 órát az egész, pedig egy majdnem 20 éves, klíma nélküli autóm volt. Azért gondolt át ezt a "nincs időm" dolgot.

37N

2020. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az autó teljes mértékben a tavalyival megegyező állapotban van, ez elég értelemszerű. Legyen az 1 éves amorticáió után a piaci érték 2,8-2,9 millió Ft.

Miért ne mondanának árat telenonon? Volt már erre példa. Mit nézne meg egy kereskedő egy autón? Sokan azt gondolják talán, hogy a kereskedő elkezdi módszeresen átnézni, hogy jó vétel lesz-e? :) Ezek szerint az eddigi válaszolóknak nálam is kevesebb tapasztalata van. Ami őket érdekli az a felszereltség, futott km, a kb esztétikai állapot és az üzemképesség.

Amelyik ragaszkodik a személyes megnézéshez csak arra játszik, hogy hátha nem lesz kedvem a megalázó ajánlata után vissza utaztatni az autót és/vagy hátha nála járok tizedszer és belefáradok.

2020. júl. 19. 18:43
 5/11 A kérdező kommentje:
#3 köszönöm, lehet mégis megpróbálom.
2020. júl. 19. 18:44
 6/11 anonim ***** válasza:
OLyan kereskedöt nem találsz, aki látatlanban megveszi az autódat.
2020. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok, ugyanazt írtam, mint a harmadik. Arra van időd, amire akarod.
2020. júl. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2,5-re számíthatsz.
2020. júl. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A piaci érték 40-50%-át ha kifizetik érte, hogy legyen bőven hasznuk. Látatlanban viszont senki sem fog pénzt adni érte, se nem ajánlani. Mond egy tól-ig határt és ennyi maximum.
2020. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul a telefonban hiába mondja azt, hogy kb 3 millió. Úgyis megnézi személyesen és akkor meg majd megy lefele az ár.
2020. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!