Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogos, amiért a párom kiakadt...

Jogos, amiért a párom kiakadt azon, mert elütöttem egy madarat, de se nem fékeztem, se nem kormányoztam, mert (szerintem) késő volt?

Figyelt kérdés
Az a baj, én túl későn vettem észre, szerintem meg simán fékezhettem volna meg még a kormányt is "elránthattam volna". Na most az van, hogy nekem azt tanították, hogy állatok miatt ne rángassuk a kormányt. Nekem ebben a szituban már késő volt, átmentem rajta, ő meg kiakadt.

2020. júl. 19. 18:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint szerinte fékezhettem volna.
2020. júl. 19. 18:46
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem jogos szerintem . Nem szánt szándékkal,kegyetlenségből ütötted el,hanem (nagyon helyesen) nem rántottad el a kormányt ,hiszen az életveszélyes!!


Velem is történt ilyen,ráadásul rendszeresen mentek kóbor macskákat . Én egy macskát ütöttem el az autópályán,a semmiből jött elém,nem tudtam mit tenni ,ha elrántom a kormányt valószínüleg én is meghalok,meg lehet mások is . Utána nagyon nagyon rosszul éreztem magam,de az eszemmel tudtam,hogy nem volt választásom .

2020. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Eszembe se jutna egy madár miatt fékezni/rángatni a kormányt, tollból van, puha, simán szét lehet csapni. Egy kutya vagy macska az már más, az nagyobb tömegű és "keményebb".
2020. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha semmi baja sem lett az autónak, akkor teljesen felesleges. Naponta madarak ezreit ütik el az utakon.
2020. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Elsődleges az emberi élet védelme.

Nyilván ha meg tud állni az ember akkor ne üsse el se a macskát se a kutyát de mondjuk nem biztos, hogy jó ha városon kívül ahol megyünk 100-al kijön elém egy macska, hirtelen fékezek a hátam mögött lévő meg nem figyel és belémrongyol 100-al. Nagyon helyzetfüggő a dolog.

2020. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos. Sajnos ilyenkor nincs idő mérlegelni, és nem szabad a saját, családod, és esetleg más emberek életét veszélyeztetni egy állatért, ha nem vagy 100%-ig biztos benne, hogy egy manőverrel kikerülheted / meg tudsz állni.


Én is ütöttem már el sajnos macskát, autóúton, éjszaka. Imádom a cicákat. Nekem is van. Férfi létemre sírva fakadtam, de nem tudtam mit tenni sajnos, csúszós is volt az út télen, 80-nal mentem, kb 20-ra tudtam lelassítani, szembe pedig jött autó. Nem halt meg, bevittem állatorvoshoz, de sajnos meghalt. Kóbor volt elvileg, úgy is nézett ki.


Ettől függetlenül tudtam én is, hogy mindent megtettem amit lehetett.

Mindenesetre azóta a fékekre átlagon felül figyelek az autómon, hamarabb cserélem, mint szükséges. :)

2020. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szerintem is helyesen cselekedtél. Nem azért, mert elcsaptad az állatot, hanem mert nem rángattad a kormányt.

Persze, ha van lehetőség, akkor próbálj meg fékezni.

Egyszer történet, hogy az előttünk lévő autó kb. 40-nel ment és simán áthajtott egy (ÉLŐ!) kutyán, ami ugyebár kiment az útra. Simán, hidegvérrel áthajtott rajta, pedig volt vagy 5 métere befékezni.

És persze, lehet a gazdát is okolni, amiért nem vigyáz a jószágára, nade ez màr mégis túlzás.

2020. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" volt vagy 5 métere befékezni."


Tisztában vagy vele, hogy a 40km/h az 11 méter/másodperc?

11 métert megtesz mire egyáltalán reagálna és lenyomná a féket. Onnantól kezdve meg a kocsin/féken/gumikon múlik, hogy meg tud-e állni. De mondjuk legyen 10 méteres féktávolság.

21 métert kell neki, hogy a veszély észlelésétől kezdve megtudjon állni.

2020. júl. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!