Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb. mennyiért számítanák be...

Kb. mennyiért számítanák be mostanában a kocsimat?

Figyelt kérdés

2002-es G Astra 1.2 ferde hátú. Nem hibátlan, szokásos elemek rozsdásodnak, de az alváz, motor rendben van. Tisztelettudóan fogyasztja az olajat.

Gondoltam megkérdezem, hátha valaki mostanában számíttatott be kereskedésnél G Astrát. Magánúton nem szeretném árulni, csináltam már más autóval, nem szívesen csinálnám még egyszer.

Nem új autót szeretnék, de nagyobbat, legalább kombit, kb. 900.000-ig. Eddig az árig szerintetek mennyit kapnék a kocsimért, ha beszámítják?



2020. júl. 21. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
250 - 300 ezernél többre ne számíts...
2020. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Felejtsd el a beszámítást. Nettó lehúzás. Mondnak az autódra egy olyan árat, amin még tudnak keresni, aztán a kinézett jármű árából meg nem alkudhatsz, mert ezzel már (szerintük) így is engedtek neked.

Én legalábbis így jártam.

Adjad el inkább a kocsid magánembernek és utána nézzél másikat. Kereskedőhöz csak akkor vinném, ha 1 hónap után még nem sikerült eladni.

2020. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
#2 Szerintem nem véletlenül beszámítással akar rajta túladni a kérdező. Írja a kifejtésben, hogy "Magánúton nem szeretném árulni, csináltam már más autóval, nem szívesen csinálnám még egyszer." Ez azt jelenti, hogy van tapasztalata ilyen téren, valószínűleg negatív. (Gondolom elege lett egy életre a sok tesóból, főnökből, egyéb mennyi a fele típusú telefonos alkubajnokból...)
2020. júl. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. Kösz a választ, de ez a 250 ugye nem komoly? Csak a négy kerék egy 50-es... Ez még alkatrész árnak se... Tudom, hogy ez nem egy félmillás autó, de azért ne már.

2. Igen, a seftesektől megkímélném magam, illetve nem nagyon tudnám tárolni az Astrát, ha megvenném a másik autót.

2020. júl. 21. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Azon mi olyan meglepő hogy senki nem dolgozik ingyen? Azaz nem fognak egy autót piaci áron beszámítani. Ha 0 Ft haszonnal tudja eladni, az olyan mintha te mondjuk bejárnál a munkahelyedre, dolgoznál, de hónap végén egy peták fizetést nem kapnál. Tetszene?

Mikor én vettem az új autómat teljesen külön kezelték a beszámítást. Először beszéltünk az új autó vételáráról, kedvezményekről. Mikor meglett a végső ár, utána került szóba hogy esetleg a régit beszámítanák. De beszámítási árról végül nem esett szó. A jó öreg H Astrám maradt második autónak.

Egyébként a piaci ár kb 70%-án szokták beszámítani, ha normál állapotú az autó. Azaz ha ér az a G Astra mondjuk 500.000Ft-ot, (fogalmam nincs mennyiért mennek most ezek, csak írtam egy random számot), akkor 350.000-ért számítják be. Nagyjából erre számíthatsz.

Magánvéleményem szerint ez az árrés még elfogadható azt azt nézzük, hogy nem neked kell vele vesződni, hanem csak kényelmesen otthagyod és átülsz a másikba.

2020. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Azon mi olyan meglepő hogy senki nem dolgozik ingyen? Azaz nem fognak egy autót piaci áron beszámítani."

Ilyet nem írtam. Nem tudom, honnan találod ki ezeket.

2020. júl. 21. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:
200-300.00-nál többet nem fognak érte adni, de szerintem ahol adnak érte 300-at vagy többet annál azonnal add oda
2020. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ilyet nem írtam. Nem tudom, honnan találod ki ezeket."


Nem is neked írtam kérdező! Ha nem tűnt volna fel, páran válaszoltak még rajtam kívül a kérdésre. Nem olvastad?

2020. júl. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se adnak érte 300-nál többet. Valamit nekik is keresniük kell rajta.
2020. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!