Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bentley Continental Gt vagy...

Bentley Continental Gt vagy Cadillac CTS-V-t vegyek?

Figyelt kérdés
A Bentley 2013-as, 4 ezres benzines 24 millióért, a Cadillac is 2013-as de az csak 12 milla és 6 ezres motor. Mire érdemes figyelni egyébként? A helyi autószerelő műhelyek értenek ezekhez a típusokhoz? Havi nettó 950 ezer Ft-os fizuval merjek belevàgni egy ilyenbe? Jelenleg egy AMG C 43-as Mercit hajtok 2015-ből gyenge 3 ezres motorral, ezért vàltanék nagyobbra. A Cadillac egyébként minőségben hozná ezt a színvonalat? Sajna ehhez a konkrét darabhoz még nem volt szerencsém, de képekről eléggé igénytelennek tűnik.

2020. júl. 24. 17:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Ebből a kettőből nekem a Cadillac jobban tetszik külsőre (bár nem szeretem az ilyen nagy autókat).


Ezen felül havi nettó 950-tel én nem vágnék bele a Bentley-be, bár el fogod bírni ha már van félretett pénzed (viszonyításképp: hasonlóan keresek, jelenleg kicsit kevesebbet, de én 8-ért vettem autót, 10-12 körül már nyújtózkodósnak éreztem, bár ehhez hozzájárul, hogy akkor még nem kerestem ennyit túl régóta, vagyis nem volt túl sok megtakarítás, már relatíve).


Minőségben a Cadillac nem hozza szerintem a Bentley színvonalát, a felszereltsége sincs ott, de erre a kérdésedre kereséssel pontosabb választ fogsz kapni.


Ugyanakkor nekem szempont lenne az is, hogy a Bentley-nek kézenfekvőbb a szervizelése az ellátás miatt (mondjuk drágább is). A Cadillac ritkább.


Más opció nincs?

2020. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Caddillac nekem nem tűnik igénytelennek, főleg ha coupe változatról van szó. Egyedi, és különleges itt magyarországon. De az igaz, hogy nincs meg a szervízháttere, meg az alkatrészbeszerzés drága. De mégis csak fele annyiba kerül, mint a bentley. Szerintem nagyon menő: [link]
2020. júl. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Péntek délutáni Pistike kérdés megvolt, na megyek beparkolom a Rolls Royce-ot, ne ázzon kinn, 5 misit keresek, de erre nem akartam már külön embert felvenni hogy a kocsijaim parkolja. :)
2020. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#3 savanyú a szőlő mi?


Szerintem semmi troll jelleg nem volt a kérdésben, de tudtam, hogy be fog találni egy ilyen válaszoló is. Ha szerinted troll a kérdés, akkor miért válaszoltál rá?

Az első két válaszoló elég normális választ adott, nekik köszönöm.


Bevallom arra számítottam, hogy az első válasz is már azt fogja feltételezni, hogy trollkodok.


Képzeld, hosszú évek óta dolgozok egy IT cégnél, tényleg ennyi a fizetésem, ezt nem vagánykodásból írom.


Mielőtt felteszed a kérdést, hogy ha tényleg ennyit keresek, meg ilyen autók között vacillálok, akkor mit keresek gyk-n, csak jelzem, hogy más forrásokból is igyekszek tájékozódni ezekről, csak ide is kiírtam próba szerencse alapon.


Nem tudom amúgy, hogy kisebbségi komplexusra vall, vagy csak simán arra, hogy nem tudsz elképzelni ennyi pénzt és ezért feltételezed, hogy trollkérdés, mert magadból kiindulva, ha te nem keresel ennyit, más sem kereshet. Ez elég szűklátókörűség.


Mellesleg vannak nálam sokkal jobban keresők is, meg ismerek is olyat, aki szintén kb. annyit keres, mint én és fent van gyk-n. Valamiért a gazdag emberekről az a képe van egy “átlag” embernek, mintha mi földöntúliak lennénk, Olümposzon laknánk, és nem olyan életet élnénk, mint a többiek. Miért ne lehetnék gyk-n? Ugyanúgy be tudok ülni egy alja kocsmába is, meg ugyanúgy bulizok, boltba járok stb., mint bárki.

2020. júl. 24. 23:21
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Neten mindenki azt mond amit akar tudod... De azért GYK-nak is megvan a saját légköre, ahol bizony néha megesnek az ilyen luxusautós kérdések. Csak ott hibádzik a dolog, hogy akik tényleg tehetősek, tehát valszeg nem hülyék, azok nem egy olyan helyen kérdik meg, hogy XY luxusautó milyen ahol 1000-ből 1 ha látott talán, nemhogy vezetni. Mintha a sarki kocsmába menne be az ember megkérdezni, hogy milyen gumit vegyek a Bugattira. :D
2020. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

“Csak ott hibádzik a dolog, hogy akik tényleg tehetősek, tehát valszeg nem hülyék, azok nem egy olyan helyen kérdik meg, hogy XY luxusautó milyen ahol 1000-ből 1 ha látott talán”


Csak ott hibádzik a kommented, hogyha elolvastad volna a válaszom, akkor látnád, hogy írtam, nem csak itt tettem fel a kérdést, más körökben is érdeklődök minden szinten.


Egyébként továbbra sem értem: Miért ne lehetne gyk-n olyan regisztrálva, aki már látott ilyet? Tényleg nem értem ezt a buta logikát. Leírtam világosan. Ugyanolyan ember vagyok, meg a többi gazdag is ugyanolyan ember, mint bárki. Vagy ennek az oldalnak van egy olyan limite, hogy X összeg felett nem enged regisztrálni vagy mi van?

Akár Mészáros is regisztrálhatna, ha akarna. Szóval sose tudni.

2020. júl. 25. 07:29
 7/23 A kérdező kommentje:

#7

Csak közted és köztem az a különbség, hogy míg te életedben nem láttál ennyi pénzt egyben, és el sem tudod képzelni, hogy így is lehet élni, ezért próbálsz idétlenül gúnyolódni, addig én tudom magamról, hogy amit írok az igaz, épp ezért csak szánakozni tudok az ilyen céltalan, hitetlenkedőkön, akik saját magukból kiindulva el sem tudják képzelni, hogy nem csak nyomor létezik.


Amíg a hozzád hasonlók bohóckodnak, addig én a proginfós diplomámmal évek óta dolgozok egy multinál, folyamatosan növekszik a fizetésem, és egyre jobb vagyok a munkámban.

Ha nagyon égető szükségem lenne arra, hogy neked, mint egy ismeretlen akárkinek bizonygassak bármit is, akkor személyes adatok kitakarásával csinálhatnék egy screenshotot a számlatörténetemről, de nem ér ennyit egy vadidegen, épp elég, ha én tudom, hogy tényleg igaz, amit írok, neked pedig csak ez maradt, hogy bohóckodsz velem, miközben én csak szánalommal tekintek az ilyen mentalitásúakra.


Közben ránéztem a Seiko Astron GPS Solar Dual Time karórámra, látom, nemsokára ebédidő. Rendelek is magamnak az iPhone 11 pro maxomról egy 10 ezres ebédet a helyi elit étteremből, aztán lehet megbontom hozzá azt a disznókői hatputtonyos aszút, amit tavaly vettem 30 ezerért a Tokaj melletti Sárga Borházban történt látogatásom során.


Aranyos volt egyébként a Rolls-Royce és a Buckingham palota gúnyolódás, csak a különbség kettőnk közt, hogy míg te csak leírod ezeket, addig én ültem is Rolls Royce-ban, és voltam a Buckingham palotánál.


Ha legközelebb irigységedben, vagy tehetetlenségedben kitalálnál valami rendkívül alacsony színvonalú gúnyolódást, jobbat javaslok. Írd le pl., hogy megvetted a Burj Khalifa-t. Ja, hogy már ott is voltam, és egy havi fizetésednek megfelelő összeget költöttem rá, hogy felmenjnek a tetejére, sorry.


Na, amit itt ki lehetett hozni a kérdésből, azt szerintem megtettem. Még egyszer köszi az első kettőnek, hogy normálisan válaszolt a kérdésre, a többi bohóc pedig kezdjen valami magával, hogy ők is elérjék ezt a szintet. Tudással, és kitartó munkával el lehet, csak képezni kell magatokat, nem pedig itt puffogni, és akkor talán egyszer ti is ilyen kérdést tehettek majd fel.


Tulajdonképpen nem haragszom rátok emiatt, hisz ez a mentalitás sajnos a legtöbb magyarra jellemző. Irigykedünk, ha valaki többet ért el, és nem vagyunk hajlandóak elfogadni, ilyenkor inkább kitalálják, hogy biztos nem igaz, ha nekem nincs annyim, másnak sem lehet stb.


A kérdést a továbbiakban nem olvasom, más forrásokból fogok tájékozódni, aki tehát innentől szeretné itt kiélni a kisebbségi komplexusait, az csak a saját maga szórakoztatása végett tegye, mert nem talál befogadóra.

2020. júl. 25. 10:02
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

“bár azért az is vicc hogy mért mindkettőnknek négy ilyen pottye van akkor már ugyanaz. “


Aha milyen érdekes, hogy nem mai a kérdés, de pont idetalált egészen véletlen két ugyanolyan pontozású személy. Hagyd már magad, ha nem a kérdésre válaszolsz, húzz innen, úgyis törlik a válaszod! A kérdező teljesen kulturált volt, te kezdted el a kicsinyes szerencsétlenkedést, mert irigy vagy. Én megértem a kérdezőt, az ilyeneket, mint te én is csak sajnálni tudom. Amikor bulizni megyünk, néha felhozódik ilyen téma, olyankor röhögünk a hozzád hasonlókon. :D

2020. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Nos úgy nézem a tiedet is törölték, meg még vagy 6 másikat mivel annyi új választ írt, és csak egy van itt. :D Amúgy nagyon okos vagy, tegnapi kérdés, még frissként jelöli meg, első vagy talán második oldalon lehet. Na meg szerinted abból a pár ezer felhasználóból csak egyetlen azonos % lehet, Osszunk el 100 at pár ezer felé. :D
2020. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%

Új kommentelő vagyok.


Fogjuk rá, hogy elhiszem a szitudat. Normálisnak tűnsz, tudsz normálisan fogalmazni. Elképzelhető, hogy azt dolgozod és annyiért, mint amit állítasz.


És nem tudom miért hiszi mindenki azt, hogy gyakorikérdésekre csak olyan emberek járnak, akik nettó 120-at keresnek. Miért ne nézhetne fel ide egy tehetősebb ember? Ez egy nyílt oldal... Az posztol ide és azt amit akar.


Kérdező: Utolsó hozzászólásodig szimpi is voltál. Ennél a diplomás, Seikos, Iphone-os, tízezerért ebédelős résznél azért felszisszentem... Remélem ezt csak az előzőknek írtad le, és nem vagy ennyire felvágós a való életben :D.


Amúgy én ekkora fizuval simán mernék venni Bentley-t is. Nem gondolnám, hogy sokkal több lenne fenntartani, mint egy C43 AMG-t.

Azért használt Bentley ide vagy oda, gondolom sok a rémtörténet, meghallja valaki hogy használt, meg hogy Bentley --> ÚÚRISTEN MICSODA PÉNZTEMETŐŐ.

Valóban nem lehet gombokért futtatni, de azért nem romlik el rajta minden két hetente... Biztos lesznek húzósabb szervizek, igen. Amire egy átlag ember vakarná a fejét. De jó esetben nem jelentkeznek ilyen nagyobb kiadások havi szinten.


Pro tip: Ha Bentley-t akarsz, ne ebédelgess napi 10 ezerért :D.

2020. aug. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!