Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő motornak Suzuki GS500...

Krómgyűrű kérdése:

Kezdő motornak Suzuki GS500 vagy Suzuki LS 650 (Savage)?

Figyelt kérdés

A fenti két motor közül szeretnék választani. A2-es jogosítványt szeretném jövőre lerakni és ez a két kiválasztott. Tetszenek a naked és a chopper stílusú motorok. Viszont nem tudom, hogy melyikkel járnék jobban. Mivel mindkettő típus régi, ezért gondolom az állapot a mérvadó.


Azonban személyes tapasztalatokra is nagyon kíváncsi vagyok, mindkét motor részéről.



2020. júl. 25. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Kezdőnek teljesen felesleges még ilyen nagy motor, max 125-ös elég lenne.
2020. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is sok a 35 kW egyből, viszont a 125 meg túl kevés, ha megy városon kívülre. Egy 250-es lenne a legjobb szerintem.
2020. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne kevés.

Egy motornál nem azt kell megtanulni és gyakorolni hogy mennyire tudod csavarni a bajuszát.

A kanyarban motorozni és a fékezést kell nagyon sokat gyakorolni.

Ahhoz hogy ezt valaki bármikor tudja hiba nélkül alkalmazni, iszonyú sok gyakorlat kell hozzá.

Vészhelyzetben ha hülyén fékez , mindegy hogy első vagy hátsó fékkel, a legtöbbször elvágódik mert megcsúszik a motor.

Ehhez pedig nagyon sok km és gyakorlás kell.

2020. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg Simson-nal járkálok immár 3-4 éve. Tehát az elindulást, váltást és kuplungolást megtanultam. Forgalomban nem szoktak gondok lenni. Gondolkoztam egy 250-es ETZ-n is, nagyon tetszik.
2020. júl. 26. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:

#3

Azért kevés, mert városon kívül veszélyessé válik Magyarországon, mert iszonyat sok a türelmetlen sofőr, aki nem fogja megvárni, hogy biztonságos helyen tudjon előzni, amikor te 87-tel mész a főúton. Ellenben a 250-es már fel tudja venni a ritmust, ami miatt sokkal kevesebb lesz az ilyen helyzet. Én 125-össel kezdtem, utána 650-esre váltottam és a 650-es sokkal biztonságosabb érzés volt.

2020. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi ez a sok bugyuta válasz?Sok a 35kw?Butaság.E teljesítmény arra elég,hogy már úgyahogy biztonságban érezd magad és van a motorban egy kis tartalék ami előzéseknél esetlegesen rosszul megválasztott sebességfokozatnál jól jöhet. Én egyből,mindenféle tapasztalat nélkül egy 535 Virago-ra ültem fel,ez is csak 32 kw. Tanulni pont elég,nem sok,de nem is kevés.Szerintem e teljesítménykategória alá nem nagyon érdemes adni,de kinek mi. 1 éve van nálam és már nem tud meglepetést mutatni.Egy Gs500 avagy az említett Savage sem fog újat mutatni egy kis rutin után.Ez a 40-50 lóerős kategória belépőszintnek tekinthető a nagymotorok világába,ahol ugye határ a csillagos ég,de mondjuk egy korlátlan "A" vizsgára jobban felkészít egy GS500 mint valami 125-ös csettegő...Összefoglalásként,nem kell félni a lóerőktől,főleg nem a cruiser kategóriában.
2020. júl. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy más véleményen vagyunk, nem lesz bugyuta a véleményünk :) Főleg úgy, hogy ezek szerint sokszor annyi tapasztalatom van, mint neked. Láthatóan nálad nem okozott gondot, mivel vagy annyira felnőtt, megfontolt. Pusztán a saját tapasztalatodra ne alapozd a véleményed, mert gyakran kiderülhet, hogy az nem igaz általánosságban. Illetve nem is elsősorban a 35 kW, ami a baj forrása lehet, hanem a hozzá tartozó súly (180-200 kg), illetve nyomaték (40-50 Nm).
2020. júl. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gs 500.Kis naked a legjobb tanulgatni, és cuccot is kapsz hozzá olcsón.Sorkettes, mi bajod lehet, és eladni sem lesz nehéz majd.
2020. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!